کد خبر: 308796
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مهدی قمیشی شامگاه یکشنبه در سمینار وضعیت حکمرانی آب در ایران در سینما هلال اهواز اظهار کرد: سرنوشت ما با این حکمرانی نامطلوب سرنوشتی است که قطعا بسیاری از شهرهای کشور را تهدید می کند و طوفان های گرد و غبار گریبان ما را خواهد گرفت و مشکلات بهداشتی را برای ایجاد می کند و سلامت جامعه را نیز به خطر می اندازد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب از آب های استاتیک و ۱۰۰ درصد آب های سطحی در کشور استفاده می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: از نظر علمی و شاخص های پذیرفته شده بین المللی تنها از ۴۰ درصد منابع آب های سطحی می توان بهره برد در حالی که هم اکنون از ۹۰ درصد آب های استفاده می کنیم و این مشکللاتی را ایجاد و مسائل زیست محیطی است که باعث خشک شدن تالاب ها و دریاچه ها می شود.

قمیشی ادامه داد: بدون هیچ برنامه ای مسایل زیست محیطی آب را نادیده گرفتیم و فقط از آب استفاده کردیم. نگاه ما به آب بهره کشی صرف بوده و هیچ توجهی به مسایل جانبی نداشتیم که اکنون گریبانگیر ما شده است.

وی با بیان اینکه انتفال آب هیچ صرفه ای به جز از دست دادن منافع ملی برای کشور ندارد، عنوان کرد: باید قبول کنیم که کشور کم آبی هستیم و با این انتقال آب خودمان را گول نزنیم.

مشاور استاندارخوزستان در امور آب اضافه کرد: اگر این حقایق را بپذیریم می توانیم سیاست های درست و عاقلانه ای را در بخش آب اعمال کنیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان