کد خبر: 308678
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، اکبر میرشکار شامگاه یکشنبه در جمع  دانشجویان ،طلاب و نخبگان کمیته امداد در خرم آباد گفت: ۹۳ هزار نفر دانشجوی امداد در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند و حدود ۶۰ میلیارد تومان برای شهریه این افراد پرداخت شده است.

وی افزود: دو هزار نفر از این دانشجویان در مقطع دکتری تحصیل می کنند و ۳۵۰ هزار نفر دانش آموز هم از خدمات امداد بهره مند می شوند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور ادامه داد: از بین مددجویان امداد دو هزار و ۷۷۰ نخبه شناسایی شده اند و ۱۱۲ رتبه برتر کنکور نیز متعلق به مددجویان امداد بوده است.

میرشکار با بیان اینکه ۴۰ درصد شهریه مددجویان توسط کمیته امداد پرداخت می شود، گفت: اگر شهریه مددجویان به صورت کامل پرداخت می شد تا کنون ۱۲۰ میلیارد تومان بابت شهریه باید پرداخت می شد.

وی خاطر نشان کرد: برای افزایش حضور و تحصیل مددجویان در رشته های مناسب با بازار و نیاز جامعه طی دو سال گذشته هفت هزار و ۳۰۰ نفر مددجو در رشته های فنی و کاردانش به تحصیل مشغول شدند و خوشبختانه امسال حدود ۳۳ هزار مددجو وارد رشته های فنی و کار و دانش شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور ادامه داد: سالانه ۱۲ هزار نفر از مددجویان امداد فارغ التحصیل می شوند.

میرشکار با اشاره به وجود ۲۴ هزار مددجوی بیسواد گفت: هشت هزار و ۸۵۱ نفر از این افراد با کمک نهضت سواد آموزی باسواد شده اند و قرار است با پیگیری های این مجموعه و نهضت سواد آموزی در سال جاری بیسوادی در این قشر از بین برود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان