کد خبر: 308192
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – ایرنا نوشت: نخستین نشست هم اندیشی فراکسیون امید که از ساعتی پیش در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری با حضور منتخبان مجلس دهم آغاز به کار کرده است با حاشیه هایی ازجمله حضور تمامی ۱۸ منتخب زن همراه شد.

مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که آرای وی ابطال شده یکی از شرکت کنندگان در این نشست است.
وی در این نشست هم اندیشی با بسیاری از منتخبان زن دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به گفت و گو پرداخت.
**شهربانو امانی ، الهه کولایی از نمایندگان ادوار ششم و آذرمنصوری فعال سیاسی اصلاح طلب نیز در این نشست حضور دارند.
**محمد رضا عارف ، غلامرضا تاجگردون، علی مطهری، مصطفی کواکبیان، الیاس حضرتی و علیرضا محجوب از چهره های شاخص در این نشست هستند.
** در این مراسم محمدرضا عارف درمورد پیام ها و پیامدهای انتخابات مجلس دهم، الیاس حضرتی درباره طرح تاسیس فراکسیون امید صحبت کردند و پس از آن از پیش نویس این اساسنامه رونمایی شد.
** در ادامه این نشست قرار است محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درمورد برجام، فرصت ها و چالش های کشور، علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی پیرامون اقتصاد مقاومتی و سیاست های مالی و پولی، شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پیرامون انتظارات زنان و مجلس دهم و حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون امور مجلس رییس جمهوری پیرامون مناسبات دولت و مجلس دهم سخنرانی کنند.
حجت الاسلام عبدالواحد موسوی لاری نیز پیرامون راهبردها و دستاوردهای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم سخنرانی می کند.

به گزارش عصر اهواز،‌ ایرنا گزارش داده که تا زمان ارسال این خبر یعنی پیش از ساعت چهار بعدازظهر، ۱۵۳ منتخب مجلس آینده در این نشست حضور دارند. که این تعداد بیش از ۱۴۵ است و به این ترتیب فراکسیون امید،‌ اکثریت نمایندگان مجلس دهم را همراه خود خواهد داشت.
۲۹۲۱۳منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان