کد خبر: 308101
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مقصود حق شناس در گفتگو با مهر اظهار کرد: ساعت ۲۳ و ۳۵ دقیقه شب گذشته با تماس شهروندان کوی صادقیه به سامانه ۱۲۵ ستاد مرکزی فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر از حریق آرایشگاه زنانه در این منطقه شهری داده شد.

وی افزود: آتش نشانان در قالب یک تیم عملیاتی متشکل از دو خودروی اطفای حریق به محل حادثه اعزام و مشاهده  کردند که حریق صورت گرفته از ناحیه کولر پنجره ای این ملک تجاری نشأت گرفته است.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: این حریق در ساعت دودقیقه بامداد با موفقیت اطفا و از سرایت حریق به خانه های همجوار و همینطور به بخش های دیگر آرایشگاه جلوگیری شد.

حق شناس در ارتباط با علت حادثه گفت: علت از سوی کارشناسان آتش نشانی افتادن ته سیگار همسایه بر روی مقوا و کارتن های قرار گرفته بر روی کولر اعلام شد.

وی ابراز خوشحالی کرد: خوشبختانه این حادثه هیچ مجروحی نداشت و خوشبختانه به سرعت اطفا شد.

گرمای هوا و کولر 

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در ارتباط با حادثه دیگر گفت: ساعت ۲۲ و ۲۳ دقیقه شب گذشته با تماس شهروندان به سامانه ۱۲۵ ستاد مرکزی فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر از حریق در منطقه زیتون کارمندی داده شد.

حق شناس ادامه داد: آتش نشانان در قالب یک تیم عملیاتی متشکل از دو خودروی اطفای حریق و خودروی نردبان پس از سه دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

وی بیان کرد: طی تشخیص کارشناسان آتش نشانی این حریق که به دلیل فشار بار بیش از حد برق بر روی سیم ها و فیوزهای برق منزل مسکونی رخ داد، باعث ایجاد جرقه در قسمت پریز دستگاه سرمایشی و در پی این جرقه ها حریق ایجاد و از ناحیه پرده و فرش به سایر نقاط خانه سرایت کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز یادآور شد: آتش نشانان بدون درنگ ضمن قطع برق و گاز منزل مسکونی با استفاده از دستگاه های مکنده هوا دود ناشی از حریق را از منزل خارج کردند تا مانع دید آنها در تشخیص منشاء حریق نشود.

حق شناس اضافه کرد: این حریق با تلاش آتش نشانان اطفا و از سرایت آن به منازل همجوار جلوگیری شد. این عملیات حدود ۳۰ دقیقه به طول انجامید.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان