کد خبر: 308076
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، کیامرث حاجی زاده شامگاه جمعه در جشن روز جهانی بیماران تالاسمی خوزستان در تالار امام خمینی (ره) مجموعه فجر اهواز اظهار کرد: قطعا اگر وضعیت امروز رسیدگی به بیماران خاص را با یک دهه پیش مقایسه کنیم قیاس مع الفارغ خواهد بود، حتی امکانات بیمارستان شفا نیز طی ۱۰ سال اخیر بسیار بهتر و تجهیزات نیز تکمیل تر شده است.

وی افزود: طی ۱۰ سال اخیر برای اولین بار یک بخش به منظور بستری بیماران تالاسمی و هموفیلی اختصاص داده شد.

مدیر مرکز سامد استانداری خوزستان تصریح کرد: بیماران خاص مخصوصا تالاسمی و هموفیلی از دوره جنینی تا زمان مرگ درگیر هزینه های درمان هستند و وظیفه ما این است که بنا به فرموده مقام معظم رهبری کاری کنیم تا خانواده ها فقط دغدغه روحی داشته و دغدغه مالی نداشته باشند.

حاجی زاده بیان کرد: از دانشگاه آزاد ۲۵ درصد تخفیف شهریه برای بیماران خاص دریافت کردیم و تلاشمان بر این است تا این تخفیف را برای ورزشکاران مدال آور تا ۵۰ درصد افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: راه اندازی فدراسیون بیماران خاص یکی دیگر از کارهای خوبی بود که در راستای توجه به این بیماران در کشور انجام شد.

مدیر مرکز سامد استانداری خوزستان گفت: تولد حتی یک بیمار تالاسمی در این شرایط و با وجود این پیشرفت های تکنولوژی گناهی نابخشودنی است ولی به هر حال اگر نوزادی متولد شد باید ضمن درمان آن به خود و خانواده اش امیدواری بخشیده و از انزوای آنها جلوگیری کنیم.

حاجی زاده خبر داد: سال گذشته هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا را در خوزستان با بضاعت کم و تجهیزات پایین راه اندازی کردیم ولی با همین وضعیت برای اولین بار میزبانی مسابقات کشوری را برعهده گرفتیم.

وی ادامه داد: ورزشکاران خوزستان در این مسابقات هشت مدال کسب کردند که ۶ مدال آن نیز طلا و کسب مقام اول بود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان