کد خبر: 308050
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – نماینده مردم اسدآباد در مجلس معتقد است بزرگترین ضعف مجلس نهم صحن محوری و عدم کار کارشناسی لازم در کمیسیون های تخصصی مجلس بوده است.

بهروز نعمتی در گفتگو با عصر اهواز درارزیابی خود از عملکرد مجلس نهم و نقاط ضعف و قوت این مجلس گفت: در مجلس نهم اتفاقات خوبی افتاد که نمونه بارز آن بهبود وضعیت بهداشت و درمان در جامعه و حل قسمت اعظم مشکلات این حوزه بود.

وی ادامه داد: قانون حمایت از تولید ملی که البته هنوز به طور کامل اجرایی نشده، اقدام قابل توجه دیگری در مجلس نهم بود که مقام معظم رهبری در دیدار خود با نمایندگان نیز به آن اشاره کرده و مورد تاکید قرار دادند و در صورت اجرای کامل آن می‌تواند در حوزه تولید تاثیرگذار باشد.

نایب رییس فراکسیون رهروان ولایت همچنین با اشاره به تحقیق و تفحص های صورت گرفته در مجلس فعلی تصریح کرد: تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، بیمه و سازمان تامین اجتماعی در این مجلس انجام گرفت و برای اولین بار بود که این تحقیق و تفحص ها به نتیجه و به اطلاع مسئولان مربوطه رسید.

نعمتی خاطر نشان کرد: در موضوع برجام، برای توسعه مناطق محروم و حل مشکلات آب روستایی نیز مجلس سعی کرد مطابق خواست مردم و رهبری عمل کند.

وی درخصوص نقاط ضعف مجلس نهم نیز گفت: صحن محوری و ضعف کمیسیون های تخصصی در رسیدگی به طح ها و لوایح بزرگترین ضعف این مجلس بود که مجلس دهم باید این مسئله را مورد توجه قرار داده و کمیسیون ها را فعال تر کند.

این نماینده مجلس یادآور شد: از ضعف های دیگر مجلس نهم که شاید برخی آن را نقطه قوت و نشانه پویایی بدانند، این بود که در این مجلس بیش از ۵۰۰ طرح ارایه کرد و قریب به اتفاق آنها از کار کارشناسی لازم برخوردار نبود.

نعمتی ادامه داد: اصل کار کارشناسی باید توسط دولت انجام گیرد و در قالب لایحه تقدیم مجلس شود. بنابراین لازم است مجلس دهم به این موضوع نیز توجه کند.

۲۹۲۹منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان