کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 307971
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، آخرین مرحله رقابتهای کشتی گزینشی المپیک، از امروز (جمعه) در شهر استانبول ترکیه آغاز شد که طی آن حمید سوریان تنها نماینده ایران در نخستین دیدار خود قاطعانه موفق به شکست حریفی از کرواسی شد.

بر این اساس سوریان بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف «ایوان لیزاتوویچ» از کرواسی رفت و توانست در همان یک دقیقه ابتدایی کشتی با نتیجه ۹ بر صفر حریف را ضربه فنی کند. سوریان با این پیروزی باید در دور سوم به مصاف «اریک ویسز» از آلمان برود. سوریان در صورت پیروزی برابر این حریف، به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کند و برای مشخص شدن حریفش در این مرحله،‌ باید منتظر نتیجه دیدار کشتی‌گیران رژیم اشغالگر قدس و اوکراین باشد.

از اتفاقات جالب این مسابقات شکست رومن آمویان دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک مقابل رحمان بلیچی از ترکیه بود. همچنین آنگلوف بلغارستانی دارنده مدال طلای جهان نیز که در مسابقات گزینشی مغولستان سوریان را شکست داده بود برابر حریف سوئدی شکست خورد و فرصت حضور در المپیک را از دست داد. پیتر مودوس دیگر فرنگی‌کار سرشناس وزن ۵۹ کیلوگرم نیز برابر تیکه از آمریکا باخت تا مجارستان نیز سهمیه این وزن در المپیک را نداشته باشد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان