کد خبر: 307857
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک در نخستین مبارزه خود در مسابقات گزینشی استانبول مقابل حریفی از کرواسی به برتری دست یافت.

به گزارش ایسنا، حمید سوریان نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم ایران و دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک در نخستین مبارزه خود در جریان رقابت‌های گزینشی المپیک در استانبول ترکیه مقابل ایوان لیزاتوویچ از کرواسی و نفر پنجم اروپا به روی تشک رفت و در پایان موفق شد حریف خود را در همان دقیقه نخست با نتیجه ۹ بر صفر شکست دهد.

سوریان که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود در مرحله یک چهارم نهایی مقابل برنده مبارزه آپاستولوس مانولیدیس از یونان و اریک ویس از آلمان مصاف خواهد کرد و در صورت برتری در این مبارزه راهی نیمه‌نهایی این رقابت‌ها خواهد شد.

از سوی دیگر آندری ساریوک از رژیم صهیونیستی که در گروه سوریان قرار دارد در نخستین مبارزه خود مقابل فدریکو مانه‌آ از ایتالیا به برتری ۹ بر صفر رسید.

وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل دیمیترو سیمابالیاک از اوکراین و نفر سوم اروپا در ۲۰۱۶ مصاف خواهد کرد.

دیمیترو سیمبالیاک از اوکراین در مبارزه نخست خود و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل استیون تاکاهاشی از ژاپن ۷ بر ۲ به برتری رسید.

مسابقات گزینشی استانبول آخرین فرصت برای کسب سهمیه المپیک است و نفراتی که بتوانند راهی فینال این رقابت‌ها شوند جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ را بدست می آورند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان