کد خبر: 307846
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر وضعیت گروه ملی فولاد ایران تاکید کرد.

بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خوزستان، اظهار کرد: گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شد که به علت مسائل مربوط به اختلاس۳۰۰۰ میلیاردی علاوه بر محکومیت قضایی مالک، این شرکت در سال ۱۳۹۰ در اختیار بانک ملی قرار گرفت.

وی افزود: اسناد مالکیتی این کارخانه هنوز به طور رسمی به بانک ملی منتقل نشده و آگهی تغییرات سهام این شرکت نیز هنوز به بانک ملی تغییر نام نداده است و به این علل سیستم مدیریتی گروه ملی فولاد، گریبانگیر مشکلات مالی بسیاری است.

پناهی زاده تصریح کرد: بانک‌ها، سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی مطالبات زیادی از این کارخانه دارند که گروه ملی قادر به پرداخت هیچ کدام نیست.

وی با بیان اینکه حساب‌های بانکی گروه ملی فولاد ایران اکنون مسدود است، خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی به علت مشکلاتی که با گروه ملی دارد، اقدام به انسداد حساب‌های بانکی این کارخانه کرده است و با فشاری که بانک‌های دیگر در خصوص مطالبات خود به این شرکت وارد می‌کنند، گروه ملی منابعی برای خرید و تامین مواد اولیه خود ندارد.

پناهی زاده عنوان کرد: به علت اینکه سهام شرکت هنوز به طور رسمی به بانک ملی انتقال نیافته است، بانک ملی ریسک تامین منابع برای خرید مواد اولیه گروه ملی فولاد را نمی‌پذیرد و اکنون این شرکت با وضعیت سختی اداره می‌شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: مدیریت گروه ملی صنعتی فولاد ایران عملا نمی‌تواند از حساب‌های بانکی رسمی استفاده کند و عدم پرداخت مطالبات کارگران و پرسنل بر مشکلات بی‌شمار این کارخانه افزوده است.

وی با اشاره به تعویق چندین ماهه پرداخت حقوق کارگران گروه ملی فولاد ایران بیان کرد: ۴۰۰۰ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و با احتساب اینکه هر نیرو معیشت حداقل پنج نفر را تامین می‌کند، می‌توان گفت حداقل ۲۰ هزار نفر از طریق این کارخانه ارتزاق می‌کنند.

دبیر هیات رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بنابراین لازم است که قوه قضائیه و بانک ملی و دیگر سهامداران سریعا چاره‌ای برای مشکلات این شرکت بیاندیشند، چون با تعطیلی گروه ملی فولاد ایران حداقل ۲۰ هزار نفر آسیب می‌بینند.

وی اظهار کرد: این شرکت از واحدهای تولیدی خوب و بسیار بزرگ خوزستان به شمار می‌رود؛ بنابراین انتظار می‌رود بانک ملی، قوه قضائیه و دیگر بانک‌ها روند حل مشکلات آن را تسریع کنند و بانک‌ها، سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی باید در برخورد با گروه ملی مراعات به خرج دهند و از مطالبه‌گری جرایم و دیرکردها بپرهیزند تا این واحد تولیدی قادر به ادامه تولید باشد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
انتشار یافته: ۲ | درصف انتظار: 0 | غیرقابل انتشار: 0
 1. با سلام،بنده از پرسنل این واحد تولیدی میباشم
  هم اکنون نزدیک به دو ماه است که شرکت بدلیل مشکلات مالی و مشکل عدم مالکیت و بی تفاوتی مدیریت بانک ملی و کند پیش رفتن واگذاری سهام،قادر به پرداخت حقوق کارکنان نیست.و پرسنل با وضعیت بدی در حال گذراندن این روزها و ماه های سخت می باشند .

  3

  1

 2. باسلام
  لطفا مشکلات شرکت گروه ملی حل کنید آقایان مسول به فرمود آقا حمایت از تولید ملی الان نزدیک ۳ ماه حقوق وحتی تسویه سنوات نزدیک یک سال است پرداخت نشده این همه مشکلات که پرسنل این شرکت دارن تحمل می کن اجاره خانه وقسط های وام وهمراه دیکرد انها گارگر بدبخت ازکجا بیار بد وحتی موجب مشکلات خانوادگی شده وحتی طلاق لطفا رسیدگی کنید

  1

  0


اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان