کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 307508
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مایکل جردن نه تنها بهترین بسکتبالیست تاریخ به شمار می‌رود بلکه به عنوان یک ورزشکار مورد احترام دیگران است و یک قهرمان به حساب می‌آید.

به گزارش ایسنا به نقل از ورزش جهان، نگاه به کارنامه حرفه‌ای جردن و مشاهده موفقیت‌های او نشان می‌دهد که چرا جردن این قدر تحسین شده است. او برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ با تیم آمریکا به المپیک رفت و باعث شد که این تیم مدال طلا کسب کند. متوسط امتیازآوری جردن در هر بازی ۱۷٫۱ بود.

جردن بعد از المپیک به تیم شیکاگو بولز پیوست و به یکی از ستاره‌های بسکتبال تبدیل شد. او در سال ۱۹۹۱ برای اولین بار قهرمان NBA شد.

جردن دوباره در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون با تیم آمریکا مسابقه داد. آمریکا با نتیجه ۱۱۷ بر ۸۵ مقابل کرواسی در فینال پیروز شد و برای بار دوم با جردن مدال طلا کسب کرد. در این المپیک نیز متوسط امتیازآوری جردن ۱۴٫۹ امتیاز در هر بازی بود.

جردن بعد از پایان کار حرفه‌ای‌اش ارزشمندترین بازیکن NBA شناخته شد. جردن با شیکاگو بولز ۶ بار قهرمان NBA شد و به طور متوسط در هر بازی در لیگ NBA 30.12 امتیازآوری داشت.

در اینجا جملات الهام بخش مایکل جردن را می‌خوانیم:

اهمیت شکست

من بیش از ۹ هزار پرتاب را در دوران بازی‌ام از دست دادم. حدود ۳۰۰ بازی را باختم. ۲۶ بار می‌توانستم با پرتابم باعث برد تیم شودم اما پرتاب را از دست دادم. من بارها شکست خوردم و به همین خاطر موفق شدم.

کنار زدن مدافع

اگر می‌خواهید پیروز شوید، همیشه مانع در پیش روی شما خواهد بود. برای من هم این اتفاق افتاده است. برای همه همین طور است. اما موانع نباید شما را متوقف کنند. اگر شما به سمت یک دیوار می‌دوید، دور نزنید و متوقف شوید. سعی کنید از دیوار بالا بروید از آن رد شوید و بر آن غلبه کنید.

رسیدن به موفقیت

بعضی افراد می‌خواهند که به موفقیت برسند. بعضی افراد آرزو می‌کنند که به موفقیت برسند اما دیگرانی هستند که موفقیت را می‌سازند.

کار سخت

اگر سخت تلاش کنی نتیجه آن را می‌بینی و در زندگی نیاز به هیچ میانبر دیگری پیدا نمی‌کنی.

مایکل جردنمنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان