کد خبر: 307440
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری راشا تودی،‌ «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که وزارت دفاع روسیه در واکنش به گسترش تدریجی نیروهای نظامی ناتو در مجاورت مرزهای خود تا پایان سال جاری دو لشکر جدید در ناحیه نظامی غرب و یک لشکر جدید در ناحیه نظامی جنوب مستقر خواهد کرد.

رسانه های خبری روسیه پیشتر گزارش دادند که سه لشکر جدید که هریک متشکل از ده هزار نیروی نظامی است، در نواحی نظامی روستوف – نادونو،‌ منطقه اسمولنسک و منطقه وورونژ مستقر خواهند شد.

گفتنی است که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از سال ۲۰۱۴ در حال اعزام نیروهای اضافی به لهستان،‌ کشورهای حوزه بالتیک و مناطق مجاور مرزهای روسیه است. ناتو اعلام کرده که این آرایش قشون برای اطمینان بخشی به کشورهای اروپای شرقی عضو این سازمان در مواجهه با «تهاجم روسیه» صورت می گیرد.

 مسکو معتقد است که ناتو با استفاده از بحران سیاسی در اوکراین و ایجاد جوی از هراس علیه روسیه سعی دارد حضور خود را در این منطقه توجیه نماید.

وزیر دفاع روسیه طی نشستی با مقامات عالیرتبه این وزارتخانه اظهار داشت که روسیه برای مقابله با تهدید ناتو آموزشهای نظامی و تولید جنگ افزارهای پیشرفته خود را افزایش داده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان