کد خبر: 307391
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، جمشید برزگر ظهر امروز چهارشنبه در نخستین همایش توسعه شهری مبتنی بر اندیشه های ایران زمین اظهار کرد: یکی از آسیب های بزرگ دولت های پیشین این بود که بدون کارشناسی شدن مسائل، تسهیلات و مصالح نامرغوب در زمینه ساخت مسکن ارائه دادند. میزان خسارات وارده در زلزله بم عمق این مسئله را به خوبی نشان داد.

وی افزود: متاسفانه در ۱۰ سال گذشته با انجام پروژه های بی کیفیت مسکن مهر نه تنها در این بخش فعالیت شاخصی صورت نگرفت بلکه تسهیلات مورد نیاز سرمایه گذاران نیز در اختیار آنها قرار نگرفت.

رییس انجمن انبوه سازان کشور با بیان اینکه به منظور رونق تولید و اشتغال در کشور نیازمند توسعه بخش مسکن هستیم گفت: صنعت ساختمان و به صورت کلی بخش مسکن پیشران دولت محسوب می شود.

برزگر با اشاره به لزوم نحقق شعار سال جاری تصریح کرد: تنها بخشی که می تواند گره گشای مشکلات پیش روی تحقق این شعار باشد توجه به صنعت ساختمان است. تولید داخلی در این بخش اقتصادی مشکلات بسیاری را حل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه صنعت ساختمان باید به روز شود گفت: در راستای  بهبود وضعیت مسکن باید اعضای انجمن انبوه سازان به تشکلات استانی در حوزه مسکن ورود کنند و همچنین نقش خودشان در شوراهای گفتگو و اتاق های اصنا و بازرگانی را پررنگ کنند. متاسفانه اعضای انجمن انبوه سازان در شورای مسکن استانها عضو ناظر هستند این مسئله جای رسیدگی دارد.

برزگر در پایان بیان کرد: دولت  تدبیر و امید در نظر دارد تا در سیاست گذاری های ویژه بخش مسکن از پتانسیل های انبوه سازان بهره ببرند. به طور حتم تا زمانی که انجمن انبوه سازان فعالیت های خاص خود را آغاز نکنند و دولت نیز از این قشر حمایت نکند وضعیت مسکن به همین صورت بافی خواهد ماند و بالطبع با این مسئله آمار حاشیه نشینی شهرها نیز افزایش خواهد یافت.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان