کد خبر: 307298
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مهدی نیک نژاد ظهر امروز چهارشنبه در همایش توسعه شهری مبتنی بر اندیشه ایران شهراظهار کرد: جایگاه انبوه سازان به عنوان یک تشکل حرفه ای هنوز توسط دولتمردان استقرار نیافته است.در بخش بافت فرسوده انجمن انبوه سازان از سال گذشته وارد عمل شده اما به دلیل سیستم دولتی غلط حاکم بر این بخش نمی توان فعالت خاصی انجام داد.

وی افزود: فعالیت های دولتی انجام گرفته در دو دهه گذشته در این خصوص کارآمد نبوده و باید به فکر راهکارهایی جدید بود که انجمن انبوه سازان در این زمنیه پیشنهاد تشکیل ستادهای راهبردی در سطح کشور و استان ها ارائه داده است.نحوه تصمیم گیری ها در خصوص بافت فرسوده اشتباه است.

دبیر کمیسیون حقوقی انجمن انبوه سازان کشور تصریح کرد: محور اقدامات اجرایی باید به صورت کامل با بخش خصوصی هماهنگ باشد، اما متاسفانه به این مسئله توجهی صورت نمی گیرد.

وی اضافه کرد: تغییر و تحول در نظام دولتی به سادگی انجام نمی گیرد در همین راستا نامه ای به وزارت خانه راه و شهرسازی ارسال شده است.

نیکنژاد گفت: یکی از پیشنهادات  مهمی که از سوی انجمن انبوه سازان به منظور هماهنگی بیشتر با بخش دولتی مطرح شده تشکیل وزارت خانه توسعه گری است. این وزارت خانه نیازمند بودجه دولتی نیست و تنها به دلیل جایگاه دولتی که دارد ضرورت تشکیل آن احساس می شود.

هویت شهری ما دچار مشکل شده است

عباس پورفاضل دبیرانجمن انبوه سازان خوزستان نیز با حضور در این همایش عنوان کرد: متاسفانه امروزه با یک نگاه به ساخت و سازهای صورت  گرفته در بخش مسکن درمیابیم که هویت شهری ما دچار مشکل شده است و به منظور بهبود شرایط فعلی در ابتدا باید راه حل های چگونگی خروج از رکود ویژه  اقتصادی حاکم بر کشور را پیداکنیم 

وی افزود: به منظور حل چنین مشکلاتی می توان یک سند همکاری بین بخش های مربوطه مسکن، دستگاه های اجرایی و مراکز آموزشی منعقد کرد.

پورفاضل تصریح کرد: انجمن انبوه سازان تا کنون تلاش های بسیاری در زمینه جاانداختن نقش خود در تصمیم گیری های دولتی انجام داده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان