کد خبر: 307242
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

اکبر نعمت الهی در حاشیه بازدید از شهر مسجدسلیمان در گفتگو با مهر اظهار کرد: در بازدیدی که به همراه کارشناسان از ساختمان بیمارستان امام خمینی (ره) صنعت نفت در مسجدسلیمان صورت گرفت دو نقطه از آن برای راه اندازی موزه مناسب تشخیص داده شد.

مجری طرح موزه های صنعت نفت کشور افزود: اقلام قدیمی موجود در این بیمارستان متناسب با ماهیت آن که ارائه تاریخچه فعالیت های بهداشتی و درمانی صنعت نفت به علاقمندان است در این دو نقطه در  معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

وی با اشاره به قدمت ساختمان این بیمارستان بیان کرد: خود ساختمان بیمارستان نیز با توجه به قدمت بالایی که به عنوان نخستین بیمارستان صنعت نفت در خاورمیانه دارد، می تواند به نحو ارزنده ای به عنوان بخشی از موزه استفاده شود ولی باتوجه به اینکه فعلاً فعالیت ها و خدمات بهداشتی و درمانی در این ساختمان صورت می گیرد، در سال های بعد و با تغییر فضای بیمارستان آن را به موزه بهداشت و درمان صنعت نفت تبدیل خواهیم کرد.

به گزارش مهر، برای نخستین بار در خاورمیانه در سال ۱۲۸۷ در مسجدسلیمان نفت کشف و تولید شد که متعاقب شکل گیری و فعالیت های صنعت نفت در این منطقه تأسیسات مورد نیاز از جمله بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی احداث شد. بیمارستان امام خمینی (ره) مسجدسلیمان نیز نخستین بیمارستان بهداشت و درمان صنعت نفت در خاورمیانه است که در همان سال‌های نخست شکل گیری فعالیت های صنعت نفت برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به ساکنان این منطقه راه اندازی شد و تا سالیان سال در زمره یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین مراکز بهداشتی و درمانی کشور بشمار می آمد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان