کد خبر: 307228
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون بیش از ۷۳۵ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان سراسر استان خریداری شده است.

محمد قاسمی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: ۳۸۴ هزار هکتار اراضی آبی گندم و ۱۵۲ هزار هکتار اراضی گندم دیم در استان وجود دارد و تاکنون در مجموع بیش از ۷۲۵ هزار تن گندم خریداری شده است.

وی افزود: به علت عدم بارندگی از ۱۴ دی ماه تا ۲۴ اسفند ماه سال گذشته، فقط ۵۰ هزار هکتار از مزارع گندم دیم قابل برداشت هستند و مابقی آن به صورت کامل نابود شدند.

قاسمی نژاد عنوان کرد: اراضی زیر کشت کلزا در استان تقریبا ۱۲ هزار هکتار بوده است که تاکنون بیش از ۱۰ هزار تن کلزا از سطح این اراضی خریداری و در مجموع در سراسر کشور ۱۱ هزار تن کلزا خریداری شده است که بیش از ۹۰ درصد آن به خوزستان اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه سیلاب و بارش‌های اخیر موجب آسیب‌دیدگی بخش عمده‌ای از مزارع کلزا شد، خاطرنشان کرد: ۲۵ هزار هکتار از سطح ۳۵ هزار هکتار جو آبی و ۵۰ هزار هکتار از سطح ۸۰ هزار هکتار جو دیم برداشت شده است و به علت اینکه جو در استان خریداری نمی‌شود، نمی‌توان مقدار دقیقی از میزان برداشت ارائه داد اما در استان قطعا به ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تن محصول جو دست خواهیم یافت.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان