کد خبر: 307189
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود از سطح زیر کشت غلات در استان حدود ۴۰۰ هزار تن گندم، ۱۸۰ هزار تن جو و حدود ۷ هزار تن محصول کلزا خریداری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، دکتر بازدار در جلسه ستاد برداشت غلات استان شامل گندم، جو و کلزا افزود: در سال‌جاری در سطح ۶۰ هزار هکتار گندم آبی، ۲۰۰ هزار هکتار گندم دیم، ۱۳۰ هزار هکتار جو و نزدیک به ۵۰۰۰ هکتار کلزا در استان کشت شده است.

وی افزود: با توجه به وضعیت مطلوب مزارع و به منظور کمک به کشاورزان در برداشت به موقع محصولات، هماهنگی لازم جهت تأمین و توزیع کمباین صورت گرفته است.

بازدار اظهار کرد: کار برداشت گندم، جو و کلزا در استان توسط حدود ۶۰۰ کمباین و با ۱۷۵ دستگاه بومی و مابقی غیربومی از استان‌های خوزستان، ایلام، فارس، همدان و کرمانشاه انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید بر تشکیل اکیپ‌های کنترل ریزش گندم و محصولات از برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی برای تأمین سوخت کمباین و ماشین آلات کشاورزی و همچنین هماهنگی با راهنمایی و رانندگی برای جابجایی کمباین‌ها و آتش‌نشانی شهرستان‌ها برای مهار آتش سوزی‌های احتمالی در مزارع کشاورزی خبر داد.

بازدار تصریح کرد: به منظور رفاه کشاورزان، کمیسیون‌های خرید در نزدیکترین نقاط دسترسی کشاورزان تشکیل می‌شود و پول خرید محصولات کشاورزان به موقع پرداخت خواهد شد.

موموندی، مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان از عملیاتی کردن کنترل ریزش و کاهش ضایعات برداشت غلات خبر داد و گفت: براساس این برنامه تمامی کمباین‌های برداشت به محض ورود به هر شهرستان قبل از ورود به مزرعه و بعد از ورود به مزرعه و حین کار مورد معاینه فنی قرار گرفته و در صورت داشتن شرایط لازم برگ معاینه فنی بر روی آنها نصب می‌شود.

وی از کشاورزان تقاضا کرد برای آگاهی از شیوه‌های کنترل عملکرد کمباین‌ها در مزارع و جلوگیری از هدر رفتن و ریزش محصولات کشاورزی خود با مراکز جهاد کشاورزی ارتباط داشته و در کلاس‌های آموزشی- ترویجی شرکت کنند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان