کد خبر: 307171
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، امید حاجتی شامگاه سه شنبه در کارگروه آب، خاک و کشاورزی در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: در آخرین حادثه ای که سیل بود، همه زحمت کشیدند ولی به نظر می رسد خلاء وجود دارد و اطلاعات لازم در خصوص سیل به صورت کامل نداریم.

وی افزود: جای مطالعات جامع در رابطه با حوادثی که خوزستان را بیشتر تهدید می کند خالی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان تصریح کرد: اینکه مناطق بحرانی در چه ارتفاعاتی و در کجا قرار دارد، چه در مناطق روستایی و چه شهری بسیار ضروری است. البته چنین اطلاعاتی می تواند در سایر حوادثی که برای استان بیشتر اتفاق می افتد هم مصداق داشته باشد.

حاجتی با بیان اینکه این اطلاعات می تواند در قالب مطالعه درباره یک موضوع خاص یا در زمانی که دچار حادثه نشدیم و شرایط مناسب است انجام شود، ادامه داد: مطالعه مشخصی در خصوص سیلاب و سایر بلاها انجام شود تا بتوانیم در رابطه با خسارت ها هماهنگی های لازم را انجام دهیم. این مطالعات کمک می کند دستگاه های مختلف وظایف خود را بیشتر بدانند.

وی عنوان کرد: گزارش ها در ارتباط با کل خسارتی که وارد شده به نظر می رسد چون با طبقه بندی های مختلف ارائه می شود بعضا آمار و ارقام مقداری با هم فاصله دارند و چون شنونده ثالث کمتر توجه می کند در نهایت احساس می کنند بزرگنمایی و سیاه نمایی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بیان کرد: در چنین مواقعی همه دستگاه های اجرایی اطلاعات خود را با آمارهایی که اداره کل مدیریت بحران و معاونت عمرانی استانداری به جمع بندی رسیده هماهنگ کنند تا سازمان هایی که می خواهند اطلاعات را به دستگاه ملی خود بدهند همانی باشد که در جمع بندی آمده تا بعدا کسی به خاطر اختلاف بین تعاریف و جمع بندی ها به ما خرده نگیرد که اطلاعات متغیر است و بعدا اصل قضیه زیر سوال برود.

حاجتی عنوان کرد: با پیگیری هایی که می شود بابت این خسارت ها اعتباراتی اختصاص داده می شود که یک بخش به زیر ساخت هایی مربوط می شود که آسیب دیده که به طور طبیعی هم شورای برنامه ریزی و توسعه استان با نهایت دقت توزیع اعتبارات را انجام می دهد. یک بخش دیگر هم خسارت های مردمی است که روی این بخش حتما توجه لازم شود تا خساراتی که به اندازه کامل تامین نشده با نسبتی توزیع شود تا حق کسی ضایع نشود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان