کد خبر: 307049
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > دولت – رییس جمهور با تبریک ایام بعثت نبی مکرم اسلام (ص)، گفت: رسالت و مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) مهم‌ترین رویداد تاریخی نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای همه بشریت است.

به گزارش عصر اهواز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه و در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم، خاطرنشان کرد: شهید مطهری حق بزرگی برگردن همه ما دارد و با وجود تلاش‌ها، پیشرفتهای علمی و تسهیل در دسترسی بیشتر به علوم، شخصیت این معلم شهید همچنان بی‌نظیر و بدون جایگزین است.

روحانی در این جلسه با تاکید بر لزوم دقت و جدیت در آموزش زبان‌های خارجی به دانش آموزان در مدارس، وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد تا در اسرع وقت با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، چگونگی تدریس و آموزش زبان‌های خارجی در مدارس را از لحاظ کمی و کیفی بررسی کرده و گزارش آن را به منظور برنامه ریزی و ساماندهی این مقوله به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه نماید.

در این جلسه، گزارش شورای تخصصی حوزوی در زمینه چگونگی ارتباط و همکاری میان تفکرات و توانمندی‌های حوزوی و شورای عالی انقلاب فرهنگی و استفاده از آن در عرصه علم و فرهنگ ارائه و مقرر شد این شورای تخصصی، در زمینه تدوین نظریه فرهنگی انقلاب و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه‌پردازی میان فضلای حوزه؛ با تمرکز و اولویت بخشی به این امور، تلاش و فعالیت خود را گسترش دهد.

همچنین با تایید و تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی آقایان طباطبایی‌نژاد، فرجام، جمشیدی، پارسانیا، واعظی، ربانی، آذربایجانی، خسروپناه، عباسی و آقا نظری به عنوان اعضای شورای تخصصی حوزوی انتخاب شدند.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان مطرح و بر انجام وظایف و ایفای نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای تحقق این فرمایشات تاکید کردند.

۲۹۲۹منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان