کد خبر: 306919
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۶

عصر اهواز - سرلشگر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان سخن می‌گفت با اشاره به مقام شهدا، گفت: باید با معارف شهدا آشنا شویم. اگر امروز کسی که کلام شهید از اخلاق، رفتار و کلام او استشمام شد، بدانید که او شهید خواهد شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان
به گزارش عصر اهواز ، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: کسی که از اخلاق، رفتار و کلام او بوی شهدا استشمام شد، بدانید که او شهید خواهد شد.

سرلشگر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان سخن می‌گفت با اشاره به مقام شهدا، گفت: باید با معارف شهدا آشنا شویم. اگر امروز کسی که کلام شهید از اخلاق، رفتار و کلام او استشمام شد، بدانید که او شهید خواهد شد.

وی با بیان اینکه کسی بدون علم، عالم نمی‌شود، شراط شهید شدن را شهید بودن دانست و تصریح کرد: شهید حجاب‌های ظلمانی را کنار می‌گذارد و به جایگاه لقاءالله نائل می‌شود.

اهم اظهارات سردار سلیمانی را بخوانید؛

*شهدای حرم، هوشمندی و ذکاوت دارند، هوشمندی و ذکاوت به جمع‌آوری مال نیست. ما در مسئله درک مقام شهدا، نباید تردید کنیم که آنها داری اعجاز هستند؛ استمداد طلبیدن از شهدا یک حقیقت است. شهید چون اخلاص پیدا کرده پس به اتصال به رسول الله پیدا کرده است.

* هیچ مرجعی در عالم شیعه قادر نبود کاری که امام کرد را انجام دهد، بیش از ۱۳ قرن اسلام، اسلام امویان، اسلام عباسیان و … حاکم شد و همه اختلافات را شکل داد اما امام ملت ایران را شایسته دفاع از اسلام ناب دید؛ امام با این کار ایران را هم را نجات داد. مگر امکان داشت بدون اسلام، ۸ هزار جوان از گیلان برود در فاصله هزار کیلومتری در مرزهای شلمچه از ایران دفاع کند.

*امروز در دفاع از نظام اسلامی مساوی است با دفاع از اسلام؛ امام حفظ نظام را اوجب واجبات دانستند چرا که اگر نظام صدمه ببینید، نماز صدمه می بیند.

*{با اشاره به تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه}: اینکه ایران اینقدر ثبات و امنیت دارد. جمهوری اسلامی با کدام نظام قابل مقایسه است با ترکیه؟؛ نظام هم دیروز ارزش این را داشت که ۸ هزار نفر شهید بشود و هم امروز این ارزش را دارد که هزاران نفر برای آن شهید بشوند.

*استقلال در همه ابعاد در فرهنگ، دین، موضوعات اقتصادی و فرهنگی ما قابل بحث است؛ استقلال تنها به تمامیت ارزی بر نمی‌گردد. شهدای ما برای باقی استقلال شهید شدند؛ سی سال است که یک جنگ پیوسته علیه ما وجود دارد اما ما به دلیل داشتن ملتی با وفا و رهبری شجاع، دشمن را به زانو در آورده‌ایم.

۲۷۲۱۶منبع: خبرگزاری تسنیم
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان