کد خبر: 306850
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، بیژن فتاحی راد عصر امروز دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: این طرح ملی در ۲۴ مدرسه دخترانه و ۲۴ مدرسه پسرانه خوزستان در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان همزمان با سراسر کشور از یکشنبه به مناسبت هفته سلامت و فرا رسیدن هفته هلال احمر در حال برگزاری است.

وی افزود: ستاد تشکیل دهنده این طرح شامل جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و شهرداری است.

برپایی ۸ چادر در چهار منطقه آموزشی اهواز

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز نیز در ادامه این نشست بیان کرد: در این طرح هلال احمر با همکاری آموزش و پرورش و با مشارکت دانش آموزانی که عضو کانون هلال احمر در مدارس خود هستند به ارائه آموزش پیشگیری و ترک اعتیاد در محله خود می کنند و دانش آموزان با اهدای گل و شیرینی به افرادی که دخانیات مصرف می کنند آنها را به ترک مصرف دخانیات تشویق می کند.

سید فتح اله هاشم نژاد افزود: هلال احمر اهواز دو چادر برای ارائه آموزش پیشگیری و ترک اعتیاد و دخانیات در کنار مدارس دخترانه امت و پسرانه انقلاب اهواز مستقر کرده و در طول این هفته چادر آموزشی در کنار هشت مدرسه در چهار منطقه آموزشی اهواز برپا خواهد شد.

وی گفت: این طرح راهی برای آشنایی دانش آموزان با مضرات اعتیاد و دخانیات است و باعث آماده سازی جوانان برای داشتن زندگی بدون دخانیات در آینده می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز افزود: هدف اصلی این طرح آگاهی بخشیدن به مردم از مضرات سیگار و دخانیات، کسب مهارت نه گفتن به اعتیاد و دخانیات توسط جوانان و زمینه سازی جامعه برای ترک دخانیات است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان