کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 306627
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: حمایت‌های خوبی از رشته‌های المپیکی مخصوصا کشتی برای حضور موفق در بازیهای ریو صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، نصرالله سجادی پس از حضور در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی درباره مباحث مطرح شده در این مجمع اظهار کرد: مجمع عمومی و عادی فدراسیون کشتی بود که همایش‌ها و سمینارهای هیات‌ها به تعداد ۱۴ تا ۱۵ هیات طی دو سال و نیم گذشته برگزار شده بود. اما از آنجا که هر فدراسیونی باید مجمع عادی خود را به صورت سالیانه برگزار کند این مجمع امروز برگزار شد.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان افزود: تلاش ما این بود پایان سال ۹۴ این مجمع برگزار شود اما به دلیل تداخلی که با مسابقه‌های انتخابی المپیک داشت، در نهایت به تاخیر افتاد و توانستیم این مجمع را امروز برگزار کنیم. در این مجمع گزارش عملکرد فدراسیون در سال ۹۳ و ۹۴ قرائت شد و عملکرد مالی فدراسیون نیز توسط خزانه‌دار ارائه شد و حسابرس رسمی نیز درباره عملیات مالی گزارش خود را ارائه کرد. چند تن از روسای هیات‌ها نیز موارد خود را درباره برنامه‌ها و درخواست‌هایشان مطرح کردند و در پایان نیز برنامه‌های سال ۹۵ فدراسیون کشتی به صورت دقیق ارائه شد و در نهایت به تصویب اعضا رسید.

وی افزود: از آنجا که سال المپیک است و رقابت‌های المپیک را در پیش داریم، اعضای مجمع خواستار حمایت بیشتر وزارت ورزش از رشته کشتی شدند و ما نیز تاکید کردیم همین طور خواهد بود و امیدوارم با تلاش‌هایی که توسط فدراسیون و مربیان و ورزشکاران تیم‌های ملی کشتی صورت می‌گیرد، در المپیک نتایج خوبی توسط کشتی‌گیران به دست بیاید و باعث خوشحالی مردم‌مان شود.

سجادی درباره واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون کشتی و اینکه ظاهرا قرار است در مجمع فدراسیون کشتی پهلوانی که فردا برگزار می‌شود، مجددا این رشته زیرمجموعه فدراسیون ورزش زورخانه‌ای قرار بگیرد گفت: با توجه به دستورالعمل اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر اینکه کشتی‌های سنتی و پهلوانی باید زیر نظر فدراسیون‌های ملی باشد، این انتقال طی بررسی‌هایی با حضور مسئولان انجمن‌های کشتی‌های سنتی صورت گرفت و صورتجلسه آن نیز به امضا رسید و در نهایت با این درخواست موافقت شد. با توجه به اینکه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو علاوه بر کشتی فرنگی و آزاد کشتی‌های سنتی نیز حضور دارند ما باید در این زمینه فعالیت جدی داشته باشیم و بر همین اساس کشتی های سنتی زیر نظر فدراسیون کشتی به کار خود ادامه خواهد داد.

معاون وزیر ورزش درباره میزان حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان از رشته‌های المپیکی همچون کشتی پس از دستور رییس جمهور گفت: رییس جمهور دستور داده‌اند از کل رشته‌های ورزشی که در المپیک حضور دارند، حمایت ویژه صورت گیرد. این کار آغاز شده و به تصویب نیز رسیده است و ان‌شاءالله کمک‌های خوبی به رشته‌های المپیکی از جمله کشتی خواهد شد.

وی در پایان درباره پرداخت نشدن جوایز کشتی‌گیران گفت: همه پاداش‌ها داده خواهد شد و کشتی‌گیران نیز از این موضوع مستثنی نیستند و پاداش‌های خود را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان