کد خبر: 306577
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محمدعلی همتی ظهر امروز دوشنبه در آیین معارفه مدیران قدیم و جدید درمان تامین اجتماعی خوزستان در سالن جلسات هتل پارس اهواز اظهار کرد: خوشبختانه امسال جزو معدود و منحصر سازمان هایی بودیم که با بودجه مصوبی که در پایان سال در شورای عالی مصوب شده بود از روز اول کار را آغاز و این در شرایطی است که بودجه کل کشور مصوب شده است.

وی افزود: بودجه سال جاری تامین اجتماعی ۷۲۰ هزار میلیارد ریال است که یک چهارم بودجه کل کشور است.

معاون درمان تامین اجتماعی کشور تصریح کرد: منابع قابل توجهی در زمینه مستمری داریم و پرداخت مستمری به مستمری بگیران تامین اجتماعی حتی یک روز به تاخیر نیفتاد.

همتی با بیان اینکه بودجه درمان در سال جاری ۱۹۰ هزار میلیارد ریال است، اضافه کرد: این رقم نسبت به سال گذشته ۲۶درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه برنامه سازمان توجه ویژه به مراکز درمانی مناطق محروم و ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات درمانی است، عنوان کرد: در حوزه درمان بر گسترش مراکز درمانی دد مناطق محروم است و تجهیز بیمارستان امیر کبیر مراحل نهایی خود را طی می کند و به زودی افتتاح می شود.

هتلینگ همه بیمارستان های تأمین اجتماعی بروز شد

معاون درمان تأمین اجتماعی کشور با اشاره به طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان های تأمین اجتماعی کشور ادامه داد: در یک برنامه جامع ۸۰ بیمارستان ملکی این سازمان به طور کامل نوسازی شد اما هتلینگ همه بیمارستان های تأمین اجتماعی بروز شد.

همتی بیان کرد: در طرح جامع بیمارستان های تأمین اجتماعی در همه وجوه بازنگری اساسی می شوند و حداقل سه ستاره می گیرند.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته تمام نیازهای کشور را به آمبولانس رفع کردیم، یادآور شد: یکی از مهمترین چالش های سازمان ناپابدرای منابع مالی نظام سلامت است که قبل از اجرای طرح تحول ماهیانه سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال پرداخت می کردیم و بعد از اجرای آن ماهانه ۹ هزار میلیارد ریال پرداخت می شود.

معاون درمان تأمین اجتماعی کشور گفت: در شرایطی هستیم که باید بحث پایداری منابع مالی نظام سلامت را به روش های مختلف دنبال و هزینه ها را کاهش دهیم.

همتی تاکید کرد: باید برای پایداری نظام سلامت منابع جدیدی خلق شود چون طرح تحول نظام سلامت بزرگترین طرح اجتماعی دولت تدبیر و امید است.

وی با اشاره به مطالبات بیمارستان های دانشگاهی گفت: ۶۰ درصد مطالبات بیمارستان های دانشگاهی را تا مهرماه ۹۴ بر اساس اسناد پرداخت کردیم و آماده پرداخت باقی مطالبات بر اساس اسناد هستیم.

به گزارش مهر، در این مراسم از زحمات هفت ساله داریوش پناهی زاده تقدیر و هادی جلیلی به عنوان مدیر جدید درمان تامین اجتماعی منصوب شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان