کد خبر: 306493
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

یک کارشناس هندبال گفت: تیم ملی هندبال ایران برای پیشرفت نیاز به سرمربی خوب خارجی دارد.

محسن اخگر در گفت‌و‌گو با سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه تیم ملی هندبال ایران نیاز به یک مربی بزرگ دارد، اظهار داشت: برای پیشرفت هندبال ایران، تیم ملی نیاز به یک مربی بزرگ خارجی دارد. در کنار مربی خارجی می‌توانیم از مربیان خوب ایرانی نیز استفاده کنیم که موجب پیشرفت مربیان داخلی می‌شود.

او معتقد است درسطح کنونی هندبال ملی، مربی داخلی جوابگوی هندبال ایران نیستند، وی در این باره افزود: با این‌گونه مربیانی که در سطح متوسط هستند، یا پایین‌تر از متوسط، هندبال ما پیشرفتی نمی‌کند. باید مربی بزرگ خارجی به تیم ملی دعوت شود و چند سالی در کنار تیم قرار بگیرد و باعث ارتقاء هندبال شود.

اخگر در مورد اسماعیلاگیج گفت: آنقدری که فکر می‌کردیم عرفان مربی خوبی نبود و در مدتی که در کنار تیم ملی ایران بود، نتوانست به هندبال ایران چیزی اضافه کند. او ارتباط خوبی با بازیکنان تیم ملی برقرار نکرد و شرایط روحی – روانی آنان را نیز درک نکرد و از لحاظ روان‌شناسی نتوانست بازیکنان را رهبری کند.

به گفته وی از زمانی که عرفان رهبری تیم ملی را به عهده گرفت، هندبال ایران توان واقعی ملی‌پوشان را شاهد نبوده‌ است، هندبالی که لیاقتش بیش از این‌هاست. او ادامه داد: یکی از دلایلی که در زمان عرفان نتیجه‌های خوبی حاصل نشد عدم ارتباط صحیح بین این مربی با مربیان داخلی بود و این لطمه‌ی بزرگی به هندبال ایران وارد کرد.

اخگر با بیان این‌که بعید است وایلد کارت جهانی را بگیریم افزود: اگر در مسابقات انتخابی المپیک تیم بهتری اعزام می‌شد و تیم ملی ایران بازی بهتری به نمایش می‌گذاشت احتمال دریافت وایلد کارت جهانی بالا بود، ولی درحال حاضر بعید می‌دانم با سطح رقابتی که وجود دارد بتوانیم وایلد کارت را دریافت کنیم.

او در پایان ضمن امیدواری برای ارتقاء هندبال گفت: برای راه‌یابی به سطح جهانی و المپیک حدود ۷ یا ۸ سال زمان نیاز داریم اما امیدوارم لااقل در سطح آسیا که حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، با همکاری خانواده هندبال کشور شاهد کسب موفقیت هندبال ایران در آسیا باشیم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان