کد خبر: 306487
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، ولی الله حیاتی شامگاه یکشنبه طی مراسمی که به مناسبت روز شورا و برای تقدیر از شوراییان خرمشهر برگزار شد تاکید کرد: اگر شوراییان بر مبنای قانون رفتار کنند مورد بی مهری قرار نمی گیرند.

وی در پاسخ به اظهارات یکی از شوراییان در مورد دلایل مختلف انحلال شورای شهر خرمشهر، وجود علل سیاسی برای این اتفاق را رد کرد و گفت: انحلال شورای شهر خرمشهر بر خلاف میل باطنی و با وجود فرصت های بسیار داده شده به این شورا اتفاق افتاد و آنچه باعث انحلال شد، عدم تمکین از قانون بوده است.

اظهار بی اطلاعی از قطعی ۱۲ ساعته برق مینوشهر

فرماندار خرمشهر از قطعی ۱۲ ساعته برق در مینوشهر اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: بخشدار نماینده ما در مینوشهر و موظف به انتقال مشکلات است که در این مورد نیز باید پیگیری کرده و گزارش کاملی در این خصوص ارائه تا درصدد رفع مشکل برآییم.

وی به ادعای اعضای شورا از برخورد نامناسب روسای برخی ارگان ها اشاره و عنوان کرد: به طور حتم غرضی در این بین نبوده، اما محدودیت های موجود گاهی مانع برآورده شدن تمامی مطالبات می شود.

حیاتی در ادامه بیان کرد: در جلسه آتی شورای اداری شهرستان به نماینده شوراها در جلسه فرصت بیان مطلب داده خواهد شد و از مسئولان حداکثر تعامل و همکاری خواسته می شود.

وی شورا را با وجود گذشت دو دهه غنچه ای نوشکفته خواند و بر اقدمات مثبت صورت گرفته از سوی شوراها در این مدت کوتاه تاکید کرد.

فرماندار خرمشهر با بیان اینکه شوراها وظیفه ای دو سویه دارند، توضیح داد: پیگیری مشکلات مردم یکی از وظایف شورا و وظیفه دیگر اعضای شورا انتقال پیام مسئولان به مردم است که وظیفه دوم در بیشتر مواقع مورد غفلت قرار می گیرد.

وی به برشماری اقدامات انجام شده در زمان دولت یازدهم پرداخت و از ایجاد تحول و توسعه در حوزه بهداشت خبر داد و پایولت شدن خرمشهر در بخش جراحی قلب را یکی از مهمترین این اقدامات بر شمرد.

حیاتی در ادامه بیان کرد: در حوزه حمل و نقل نیز پایانه مسافری شلمچه سوم خرداد امسال به بهره برداری می رسد.

وی از چهار خط کردن جاده منتهی به شلمچه و جاده قدیم خرمشهر- اهواز به عنوان دیگر اقدامات در حال انجام در این حوزه یاد کرد و زمان پایان این پروژه ها را پیش از پایان مدت باقی مانده از دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

فرماندار خرمشهر از انعقاد قرار دادی با شرکت فاینانس چین برای احداث تصفیه خانه فاضلاب در خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: خرمشهر تا سال آینده دارای تصفیه فاضلاب استاندارد می شود.

حیاتی با تاکید بر اینکه تمام اقدامات در شرایط خاص کشور انجام شده است، این امر را نشان از توجه ویژه به خرمشهر دانست و بیان این مطالب به مردم را از مهمترین وظایف شوراها برشمرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان