یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 306353
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، بیست و چهارمین نشست شب شاعر ویژه گرامیداشت محمود اکرامی فر عصر امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت با حضور این شاعر و جمعی از شاعران انقلاب در سازمان فرهنگی هنری اوج برگزار شد.

اولین سخنران این برنامه، محمدرضا سنگری بود. این محقق گفت: به نظر من معلم ها ۳ گروه هستند. گروه اول، محلم هستند و خوب بلدند کلاس را خواب کنند. این ها پرگو، سنگین گو، یک نواخت و صندلی جو هستند. گروه دوم، مالم هستند که از ریشه الم به معنی درد می آید. این ها از سر ناچاری معلم شده اند و دوستش ندارند. دائم در کلاس به ساعت خود نگاه می کنند. اما گروه سوم، معلم به همین معنی معلمی هستند. یعنی پرنشاط و پرشور و آقای اکرامی فر از این گروه است.

وی افزود: او هم دانش کار را دارد، هم روش اش را و هم بینش اش را. اکرامی فر منش بزرگوارانه ای هم دارد. من این ویژگی ها را در شهید مطهری هم دیده ام. مطهری می گفت هر وقت بخواهم یک ساعت سخنرانی کنم، باید ۳۰ ساعت مطالعه کنم. این ویژگی ها را در محمود اکرامی فر هم می توان دید چون هندسه و نظام ذهنی مرتبی برای معلمی اش دارد.

در ادامه روال سخنرانی های این برنامه، مجتبی رحماندوست گفت: به یاد یکی از خاطره های مربوط به سال های جبهه افتادم؛ زمانی که آیت الله بهاالدینی با رزمندگان دیداری داشتند. ایشان در این دیدار خطاب به رزمندگان گفتند سعی کنید از این حال و هوا استفاده کرده و برای خدا کار کنید. بعد از مدتی که از برنامه دیدار گذشت، شهید صیاد شیرازی که حاضر بود به آیت الله گفت حاج آقا این رزمندگان می خواهند از شما استفاده کنند. سخنی بفرمائید! آیت الله بهاالدینی هم فرمودند: گفتم دیگر!

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: من هم از مجموعه همجواری با محمود اکرامی فر، یک کلمه می گویم و آن این است که انسان در کنارش، احساس آرامش می کند. این کم چیزی نیست که خداوند به این عزیز داده است. روی پوستر برنامه تان نوشته اید پاسداشت اکرامی فر اما باید اصلاحش کنید و به نامش اشاره کرده و بگویید: پاسدار اکرامی فر. چون او با قلم خود واقعا، پاسداری کرده است.

رحماندوست گفت: الا به ذکرالله تطمئن القلوب. انسان ها می توانند مسبب ذکر و آرامش باشند. تعبیر من این است که اکرامی فر مصداق بارز این ذکر است.

علی محمد مودب شاعر دیگری بود که در این برنامه به بیان سخنانی درباره اکرامی فر پرداخته و گفت: به نظرم آقای اکرامی فر یک ماموریت دارد و البته همه معلمان انقلاب این ماموریت را دارند و آن هم این است که شخصیت شان منحصر به شعرشان نمی شود. همه اغلب استاد دانشگاه بوده و تجربه کارهای رسانه ای را دارند. در شعر هم آثار جدی و ماندگاری دارند. آقای اکرامی فر از این نظر برای ما و نسل آینده ما، یک الگوست.

وی افزود: آقای اکرامی فر در عین حال که احساساتی و رقیق القلب است، می تواند نظم و انضباط را به طور جدی در زندگی اش پیاده کند و ما با فردی طرف هستیم که کارش را شوخی نگرفته است.

شعر اکرامی فر حتی زمان شاه هم شنیده شده است

مدیرعامل موسسه شهرستان ادب در ادامه با شوخی با اتفاقی که در سریال معمای شاه برای شعر «یا علی گفتیم و عشق آغاز شد» از اکرامی فر افتاده بود، گفت: شعر آقای اکرامی فر حتی در زمان شاه هم شنیده شده است. امیدوارم ما و جوان تر ها بتوانیم راه او را ادامه بدهیم.

مصطفی محدثی خراسانی، سخنران بعدی این برنامه بود که گفت: اکرامی فر نمونه بسیار خوبی است برای این که شاعری، حضور خوبی در وجود انسان داشته باشد. یعنی شاعری وجود فرد را پر کرده باشد ولی شغل او نباشد. توصیه همیشگی اکرامی فر به نسل جوان، این بوده که شعر را برای روح خودشان بسرایند و رویه شان این نباشد که اتکاشان برای درآمد زندگی، به شعر باشد. او در خراسان، سال ها در گروه شعر حوزه هنری منشا، کشف و پرورش و هدایت نسلی بود که شاید الان ۴۰ تا ۵۰ شاعر قدرتمند میانسال در میانشان باشد و همگی از شاگردان او بوده اند.

این شاعر ادامه داد: آقای اکرامی فر معمولا در جلسات سیاستگذاری فرهنگی حضور دارد و ویژگی بارزش این است که همیشه ساز مخالف می زند ولی وقتی استدلال می کند، کم کم ۲۰ نفر را با خود همراه می کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان