کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 306315
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، امید حاجتی یکشنبه در اولین نشست مشترک انجمن کتابخانه های عمومی خوزستان در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: عملکرد نهاد کتابخانه های خوزستان از نظر مقایسه ای از میانگین کشور بالاتر است. نهاد کتابخانه ها نقش خیلی خوبی را به شکل مستقیم در جهت ارتقای وضعیت آموزش و پرورش ایفا می کند.

وی افزود: اکثر کتابخانه های عمومی خوزستان در فصل امتحانات به قرائت خانه برای دانش آموزانی تبدیل می شود که جای مناسبی برای مطالعه در خانه ندارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بااشاره به اینکه این مطالبات چند ۱۰ میلیاردی مخصوصا در شهرهای بزرگ که بضاعت پرداخت مطالبات خود را دارند با برنامه ریزی قابل پرداخت است، تصریح کرد: از طریق معاونت عمرانی و شورای دستگاه های نظارتی می توان به بحث پرداخت نیم درصد حق نهاد کتابخانه ها ورود و شهرداری ها را وادار به پرداخت نیم درصد کرد.

حاجتی بیان کرد: در قسمت های حاشیه که دچار معضل حاشیه نشینی هستیم بنابراین باید برنامه های فرهنگی اجتماعی و آموزشی جدی تری داشته باشیم. یکی از معضلات ما در بی سوادی و کم سوادی به مناطق دو زبانه بر می گردد.

وی عنوان کرد: بقیه حوزه های فرهنگی نیز باید کارهایی را انجام دهند و نهاد کتابخانه ها هم می تواند مؤثر باشد و با جذابیت هایی که ایجاد می کند، سرانه مطالعه را بالا ببرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یادآور شد: توسعه کتابخانه های الکترونیکی به عنوان یک جایگزین مناسب می تواند تأثیرگذاری خوبی داشته باشد و آماده کمک به این توسعه در سطح خوزستان هستیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان