کد خبر: 306223
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: قول می‌دهم که شمشیربازی در المپیک بدرخشد و نتیجه‌ خوبی بگیرد، اما من هیچ گاه قول مدال شمشیربازی را در المپیک نداده‌ام.

فضل الله باقرزاده در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره کسب عنوان چهارمی تیم ‌ملی اسلحه سابر ایران در ر‌قا‌بت‌های جهانی، اظها‌ر کرد: سابریست‌های ایران کار خیلی بزرگی انجام دادند تا روند پیشرفت شمشیربازی ایران کاملا مشخص شود. این روند از باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی که تیم نایب قهرمان شد آغاز شد و با کسب دو سهمیه المپیک از طریق رنکینگ جهانی ادامه یافت. این که دو سهمیه ایران از طریق زون آسیا نبوده است ارزش زیادی دارد.

باقرزاده در ادامه افزود: پیش‌بینی من این بود که در ر‌قا‌بت‌های جهانی به سطح خوبی برسیم و حتی مدال هم کسب کنیم. حذف آمریکا تیم اول رنکینگ کار بسیار ارزنده‌ای بود که بازیکنان ما انجام دادند. عنوان چهارمی شمشیربازی ایران در ر‌قا‌بت‌های جهانی هیچ چیز کمتر از کسب مدال نداشت. بعد از المپیک لندن ما تمام تلاشمان را انجام دادیم تا این رشته دیده شود. خو‌شبختا‌نه بعد از اینچئون این اتفاق رخ داد و توجه به شمشیربازی بیشتر شد.

رییس فدراسیون شمشیربازی درباره برنامه‌های این فدراسیون برای ملی‌پوشان خود، تصریح کرد: ما اصلا در باد این نتایج نمی‌خوابیم. آخر ماه جاری به جا‌م جها‌نی اسپانیا می رویم و از همین الان هم بازیکنان ویزا گرفته‌اند و ما با برنامه جلو می رویم. تیم ‌ملی شمشیربازی در سال‌های گذشته در هیچ یک از رویدادهای مهم جهان غایب نبود. تیم‌های مطرح دنیا از ما می‌خواهند که با آنها اردوی مشترک برگزار کنیم. در حال‌ حاضر هم ما فقط مجتبی عابدینی و علی پاکدامن را نداریم،‌ بلکه محمد رهبری ، فرزاد باهر ارسباران و محمد فتوحی هم جزو خوب‌های شمشیربازی هستند که آینده خوبی دارند. ما در مسائل فنی فراتر از گذشته هستیم و الان باز هم تلاشمان این است که روی چنین مسائلی بیشتر کار کنیم.

او با بیان این که خود شمشیربازان ایران توقع‌شان از خودشان بالا رفته، گفت: نه تنها توقع دیگران از شمشیربازی بالا رفته ،‌ بلکه این نگاه در میان خود شمشیربازان هم وجود دارد. در یک سال گذشته عابدینی، دو بار “ژیلوگی …….” قهرمان مجارستانی المپیک ۲۰۱۲ لندن را شکست داد و حتی او برابر “مونتانو” قهرمان افسانه‌ای ایتالیا ۱۵ بر ۱۴ شکست خورد.

در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا نیز علی پاکدامن “گو” کره‌ای را برد. در حالی که او تا به حال در آ‌سیا به هیچ حریفی نباخته بود. پاکدامن خودش به جایگاهی رسیده که می‌گوید من می‌توانم و این روحیه را دارم که در این شرایط به موفقیت برسم. البته این فقط سابریست ها نیستندکه این شرایط را دارند ،‌ بلکه در تمام اسلحه‌ها این نگاه وجود دارد.

رییس فدراسیون شمشیربازی با بیان این که قول مدال المپیک نداده است، اظها‌ر کرد: ما هیچ گاه در شمشیربازی قولی نداده‌ایم. اولین قوی که من داده‌ام کسب سهمیه المپیک بود که این سهمیه تبدیل به دو سهمیه شد. در ابتدا صحبتی از شمشیربازی نبود، اما ……… همه از این رشته صحبت می‌کنند. با این حال ما قول مدال به هیچ کس نداده‌ایم.

او در پایان گفت: من عضویت هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هستم. با وجود این که تیراندازی بانوان و شمشیربازی احتمال مدال آروی دارند، اما حساب ویژه‌ روی آنها باز نکرده‌ایم. ورزش قهرمانی است و ما با انسان سر و کار داریم و امکان دارد شخصی از نظر روحی و روانی دچار مشکل شود. ما تلاش خودمان را در شمشیربازی انجام می‌دهیم. من قول مدال نمی‌دهم، اما قول می‌دهم شمشیربازی در المپیک بدرخشد.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان