کد خبر: 306167
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > دیگر ورزشها – محمد رضا براری مدال دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خودش کرد.

به گزارش عصر اهواز؛در ادامه مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود، ۲ وزنه‌بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان روی تخته ایستادند و تیم ایران را بار دیگر صاحب مدال کردند.

حرکت یک‌ضرب

در حرکت یک‌ضرب کیا قدمی ابتدا وزنه ۱۶۸ کیلویی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت خود وزنه ۱۷۲ کیلوی را انتخاب کرد که نتوانست آن را بالای سر ببرد. قدمی در سومین حرکتش نیز ناکام بود و این‌بار وزنه ۱۷۳ کیلویی را به زمین انداخت تا با همان حدنصاب ۱۶۸ کیلوگرمی به کارش پایان دهد.

براری

محمدرضا براری دیگر وزنه‌بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم در حرکت اول خود وزنه ۱۷۲ کیلویی را مهار کرد. وی در دومین حرکت موفق شد وزنه ۱۷۶ کیلویی را بالای سر ببرد. دارنده مدال برنز جهان در سومین حرکت خود نیز وزنه ۱۸۰ کیلویی را با موفقیت مهار کرد.

در این وزن ابدود از عراق با حدنصاب ۱۸۱ کیلوگرم مدال نقره را به‌دست آورد. ایوان افرموف از ازبکستان نیز با مهار وزنه ۱۸۳ کیلوگرمی مدال طلا حرکت یکضرب را به‌دست آورد.

حرکت دوضرب

در حرکت دوضرب بازهم این کیا قدمی بود که زودتر از محمدرضا براری روی تخته رفت. او در حرکت اول خود وزنه ۲۰۸ کیلویی را بالای سر برد. دومین حرکت قدمی وزنه ۲۱۳ کیلویی بود که موفق به مهار آن نشد. قدمی در سومین حرکت خود نیز نا موفق بود و وزنه ۲۱۴ کیلویی را روی زمین انداخت تا به عنوان چهارمی حرکت دوضرب و و چهارمی مجموع دست پیدا کند.

محمدرضا براری که در حرکت یک‌ضرب برنز گرفته بود، ابتدا وزنه ۲۱۰ کیلویی را بالای سر برد. دومین حرکت براری وزنه ۲۱۷ کیلویی بود که موفق شد این وزنه را مهار کند و مدال نقره خود را قطعی کرده باشد. براری در سومین حرکتش نیز وزنه ۲۲۱ کیلویی را انتخاب کرد تا با مهار آن صاحب مدال طلای دوضرب و مجموع شود. وی در مجموع با ۴۰۱ کیلوگرم در مجموع قهرمان آسیا شد.

در حرکت دوضرب دوسمرادف با ۲۱۸کیلوگرم نقره گرفت. افرموف با ۲۱۱ کیلوگرم سوم شد.

در مجموع نیز پس از محمدرضا براری که با ۴۰۱ کیلوگرم اول شد، دو وزنه‌بردار ازبک، افرموف با ۳۹۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید و دوسمرادف با ۳۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

 

۲۵۱ ۴۱منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان