کد خبر: 306122
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

قهرمان وزنه‌برداری آسیا گفت: مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا استارت من برای کسب مدال المپیک بود.

محمدرضا براری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره کسب مقام قهرمانی آسیا پس از دوره‌ای که از میادین بین‌المللی داشت، بیان کرد: من به دلیل حواشی که برایم اتفاق افتاد، مدتی از میادین دور بودم اما با کمک آقای سجادی، دکتر طباطبایی و درایت آقای مرادی توانستم دوباره به مسابقه‌ها برگردم و شروع خوبی داشته باشم.

او ادامه داد: شرایط تمرینی من خوب بود. با آمدن سجاد انوشیروانی نیز شرایط روحی و روانی‌ام بهتر شد. از این رو شک نداشته باشید که برای المپیک رکورد مجموع من بیشتر از این خواهد بود و مدال خوبی در المپیک می‌گیرم.

براری با اشاره به دوری خود از میادین تصریح کرد: حق من این نبود سه مدال جهانی و آسیایی را از دست بدهم. رکوردی که من به ثبت رساندم، طلای بازی‌های آسیایی بود و امیدوارم که خدا کمک کند که در المپیک هم بهترین نتیجه را بگیرم.

قهرمان آسیا در پاسخ به این پرسش که بعد از دوری دو ساله‌ای که از میادین بین‌المللی داشتید، با اعتماد به نفس خوبی ظاهر شدید، دلیل آن چه بود؟ گفت: نسبت به دو سال پیش تجربه‌ام بیشتر شده و احساس می‌کردم وزنه‌ها برایم خیلی سبک هستند. از طرفی اعتماد به نفس مربی نیز به من منتقل می‌شد. حضور روانشناس و ماساژور خوب هم در اردوی تیم ملی دست به دست هم داد تا من بتوانم نمایش خوبی ارائه دهم.

او در مورد اینکه فکر می‌کند چقدر شانس رفتن به المپیک را داشته باشد، بیان کرد: در دوره قبلی المپیک نفر اول با رکورد ۱۸۵ یک ضرب و ۲۲۷ در دو ضرب قهرمان شد و من دو سال پیش ۱۹۲ در یک ضرب و ۲۳۵ در دو ضرب زدم. امسال با شرایط خوبی وارد اردو نشدم با این حال با تمرین سه ماهه به رکورد ۱۸۰ در یک ضرب و ۲۲۱ در دو ضرب رسیدم. حتی در تمرین ۲۲۱ کیلوگرم را هم نزده بودم. ان‌شاءالله که تا المپیک شرایطم خیلی بهتر خواهد شد.

براری در پاسخ به این پرسش که در صورت رفتن به المپیک رقبای قدرتمندی از روسیه، قزاقستان و ازبکستان دارد و آیا نام حریفانش او را دچار نگرانی نمی‌کند، تصریح کرد: تا المپیک فرصت هست و طبق برنامه‌ریزی که آقای انوشیروانی برای من مشخص کرده برای مدال به المپیک خواهم رفت و جز این نخواهد بود. ان‌شاءالله که به رکورد خوبی خواهم رسید و این مسابقه‌ها استارت من برای مدال المپیک بود.

او در پایان گفت: مدالم را به رزمندگان و شهدای مدافع حرم که در میدان اعتقاد و عقیده و اسلام در حال جنگیدن هستند تقدیم می‌کنم. البته ما هم سرباز وطن هستیم و از پرچم ایران در میادین ورزشی دفاع می‌کنیم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان