کد خبر: 306090
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علی یزدانی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان در سخنانی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۴ حدود ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی در کشور به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: از این تعداد ۳۷ هزار و ۱۲۰ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

تعطیلی ۷۰۰۰ واحد صنعتی کشور

وی با بیان اینکه از مجموع ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی حدود ۷۹ هزار و ۸۰۰ واحد جزء صنایع کوچک به شمار می آیند گفت: همچنین از این تعداد چهار هزار و ۳۵۵ واحد متوسط و سه هزار و ۴۷۰ واحد نیز جزء واحدهای بزرگ صنعتی هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه مجموع واحدهای بزرگ و متوسط صنعتی کشور هفت هزار و ۸۰۰ واحد هستند گفت: این در حالیست که ۴۲ درصد اشتغال کشور در قالب ایجاد صنایع کوچک در کشور ایجاد شده اند.

یزدانی همچنین بیان داشت: ۵۸ درصد اشتغال کشور در قالب راه اندازی واحدهای بزرگ و متوسط در کشور ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت هزار و ۸۵ واحد صنعتی کشور از مجموع ۳۷ هزار و ۱۲۰ واحد کشور تعطیل است گفت: این تعداد واحد تعطیل در شهرکها و نواحی صنعتی واقع شده اند.

تملک بیش از هزار واحد صنعتی کشور از سوی بانکها

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از این تعداد واحد تعطیل شش هزار و ۶۷۰ واحد جزء واحدهای صنعتی کوچک هستند گفت: همچنین ۹۸ واحد بزرگ صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی کشور تعطیل هستند.

یزدانی بیان داشت: هم اکنون ۱۹ درصد واحدهای صنعتی کوچک، ۱۸ درصد واحد های متوسط و ۱۱ درصد واحدهای بزرگ صنعتی کشور به طور کامل تعطیل هستند.

وی از تملک هزار و ۹۹ واحد صنعتی کشور از سوی بانکها خبر داد و گفت: بیشترین سهم تملک واحدهای صنعتی در کشور مربوط به بانک ملی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه همچنین با اشاره به صدور جواز تاسیس برای ۹۹ هزار و ۸۴۰ طرح صنعتی در کشور گفت: از این تعتاد مقرر شده که ۲۹ هزار و ۷۹۹ طرح در شهرکها و نواحی صنعتی راه اندازی شوند.

۸۵۰ واحد صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشتند

یزدانی با اشاره به راه اندازی ستادهای اقتصاذ مقاومتی در استانهای مختلف کشور بیان داشت: در قالب این ستاد طرحهای با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در کشور برای تکمیل در دستور کار قرار گرفته اند.

وی بیان داشت: تعداد این واحدها ۹ هزار و ۳۲۵ مورد بوده که ۱۰ درصد مجموع طرحهای صنعتی کشور را شامل می شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مجموع شهرکهای صنعتی کشور را ۵۶۱ مورد و تعداد نواحی صنعتی را ۳۸۷ مورد عنوان کرد و گفت: در مجموع ۹۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور وجود دارد.

یزدانی با بیان اینکه طی سال گذشته ۸۵۰ واحد صنعتی به چرخه تولید کشور بازگشتند گفت: سهم استان لرستان از این تعداد واحد ۲۷ مورد بوده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان