کد خبر: 306024
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > دیگر ورزشها – در دسته فوق سنگین مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا بهادر مولایی طلای دو ضرب و برنز مجموع را گرفت.

به گزارش عصر اهواز؛ در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان برگزار می شود دو وزنه بردار فوق سنگین ایران روی تخته رفتند اما عملکرد بدی در حرکت یک ضرب داشتند. محسن بهرام زاده در حرکت اول خود وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی را بالای سر برد. او در دومین حرکت وزنه ۱۸۵ کیلویی را مهار نکرد و در حرکت سوم وزنه ۱۸۹ کیلویی را به زمین انداخت و همان رکورد ۱۸۰ کیلوگرم را ثبت کرد. او با این رکورد ششم شد.
بهادر مولایی هم در همین وزن ابتدا وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی را بالای سر برد. در حرکات دوم و سوم هم مانند بهرام زاده وزنه های ۱۸۵ و ۱۸۹ کیلوگرمی را مهار نکرد تا با عنوان هفتمی به کار خود پایان دهد. در حرکت یک ضرب روسلان نورالدین اف از ازبکستان با رکورد ۱۹۱ کیلوگرم طلا گرفت. وزنه برداران چین تایپه و تاجیکستان دوم و سوم شدند.
در حرکت دو ضرب اما بهادر مولایی توانست ضعف حرکت یک ضرب خود را جبران کند. بهرام زاده در دو ضرب ابتدا وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی را بالای سر برد. پس از آن وزنه ۲۲۱ کیلویی را مهار کرد و در نهایت موفق به مهار وزنه ۲۲۹ کیلویی نشد. او با این رکورد توانست به عنوان هفتمی برسد.
اما بهادر مولایی با وزنه ۲۳۰ کیلویی شروع کرد. او در حرکت بعدی وزنه ۲۴۰ کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت سوم هم وزنه ۲۴۷ کیلویی را بالای سر برد و طلای دو ضرب را گرفت. بهادر با این طلا، به مدال برنز مجموع هم رسید. او رکورد مجموع ۴۲۷ کیلوگر را ثبت کرد. وزنه بردار چین تایپه هم با ثبت رکورد مجموع ۴۳۲ کیلوگرم طلای مجموع را گرفت.
۴۳ ۴۳منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان