کد خبر: 305988
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فرماندار شوشتر گفت: دستگاه‌های اجرایی باید وظیفه ذاتی خود را نسبت به مناطق سیل‌زده انجام داده و عملیات بازسازی روستاها را سریع‌تر آغاز کنند.

حیدر نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به وضعیت روستاهای شعیبیه شهرستان شوشتر پس از بحران سیل خوزستان اظهار کرد: وظیفه فرمانداری برگرداندن وضعیت روستاها به حالت عادی است. اقدامات لازم پس از سیل انجام و آب لوله‌کشی و برق روستاها وصل شده است و مدارس نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: خسارات ناشی از سیل خوزستان، از سوی دستگاه‌های اجرایی در فرم‌هایی تدوین شده و تحویل مدیریت بحران استان شده است. از این پس، تایید فرم و گزارش‌های خسارات سیل و انجام اقدامات پس از بحران بر عهده اداره‌کل بازرسی استان است و باید در این زمینه پاسخگو باشند.

فرماندار شوشتر عنوان کرد: پیشنهادهای مختلف در زمینه جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها و اراضی کشاورزی و سایر خسارات ناشی از سیل به مدیریت بحران خوزستان اعلام شده و پس از بررسی نهایی و تایید، میزان خسارات سیل در شهرستان شوشتر مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: ۹ برگ گزارش خسارت وارده ناشی از سیل در ۹ سرفصل از جمله کشاورزی، برق، راه، اماکن روستایی، آبفا روستایی، دام و طیور، مسکن عشایر، نوسازی مدارس و ادوات کشاورزی اعلام شده که باید به تایید نهایی برسد.

نجفی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید وظیفه ذاتی خود را نسبت به مناطق سیل‌زده انجام داده و زیرساخت‌های آسیب‌دیده بر اثر سیل در روستاها را به حالت اول بازگردانند و سریع‌تر عملیات بازسازی را آغاز کنند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان