کد خبر: 305916
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمدرضا براری در حرکت یک ضرب دسته ۱۰۵ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا مدال برنز کسب کرد و کیا قدمی پنجم شد.

به گزارش ایسنا، در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا ۲۰۱۶، وزنه برداران دسته ۱۰۵ کیلوگرم رقابت خود را آغاز کردند. ایران در این وزن نیز دو نماینده داشت که محمدرضا براری در پایان حرکت یک ضرب با رکورد۱۸۰ کیلوگرم مدال برنز گرفت. کیا قدمی نیز با رکورد ۱۶۵ کیلوگرم در رده پنجم ایستاد.

حرکت یک ضرب

مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا۲۰۱۶ اولین رقابت گزینشی برای براری محسوب می شود و او بعد از دو سال دوری در یک مسابقه بین المللی وزنه زد. براری در اولین حرکت پشت وزنه ۱۷۲ کیلوگرم قرار گرفت که به راحتی وزنه را مهار کرد.

ملی پوش ۱۰۵ کیلوگرم در آخرین فرصت خود باید ۱۷۶ کیلوگرم را بالای سر می برد و این رکورد را نیز با موفقیت ثبت کرد.

ایوان افریموف وزنه بردار ازبکستانی در اولین حرکت ۱۸۰ کیلوگرم را بالای سر برد. در دومین حرکت ۱۸۳ کیلوگرم را انداخت. او در سومین حرکت خود دوباره پشت این وزنه ایستاد و این بار موفق شد آن را ثبت کند تا مدال طلای یک ضرب را بگیرد.

براری در آخرین حرکت ۱۸۰ کیلوگرم را مهار کرد و توانست رکورد شخصی خود را نیز ارتقا دهد. او مدال برنز یک ضرب را کسب کرد.

وزنه بردار عراقی با ۱۸۱ کیلوگرم مدال نقره گرفت.

کیا قدمی کار خود را در یک ضرب با ۱۶۸ کیلوگرم آغاز کرد که وزنه را بالای سر برد. انوشیروانی در دومین حرکت ۱۷۲ کیلوگرم را برای شاگردش انتخاب کرد اما قدمی وزنه را از پشت سر انداخت.

سرمربی تیم ملی یک کیلوگرم وزنه قدمی را افزایش داد و او دوباره وزنه را از پشت سر انداخت و با همان ۱۶۵ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد و پنجم شد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان