کد خبر: 305899
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پزشک تیم ملی والیبال گفت: مصدومیت خاصی در تیم ملی والیبال وجود ندارد و مصدومیت‌های معمولی هم که در تیم بوده ربطی به تمرین‌های لوزانو نداشته است.

سیامک افروزی در گفت‌وگو با خبرنگاری ورزشی ایسنا درباره شرایط بازیکنان تیم ملی والیبال گفت: خوشبختانه تمام بازیکنان در صحت و سلامت هستند. فرهاد قائمی در هفته گذشته کمی خسته بود و لوزانو به او استراحت داد. البته استراحت به گونه‌ای بود که فقط تمرینات تیمی را انجام نمی‌داد و خیلی زود هم به تمرینات بازگشت. ظریف هم یک ترک در دستش بود، اما از اواسط هفته گذشته تمرین‌های دریافت را شروع کرد و فکر می‌کنم از هفته آینده بتواند در تمرین‌های گروهی هم شرکت کند. شریفات و موسوی و غلامی هم مشکلاتشان کاملاً بر طرف شده است.

افروزی درباره اینکه آیا تمرین‌های رائول لوزانو باعث مصدومیت بازیکنان تیم ملی شده است یا خیر، گفت: اصلاً چنین چیزی نیست و مصدومیت‌ها ربطی به تمرین‌های لوزانو ندارد. برخی صحبت‌ها اشتباه است اینکه می‌گویند غفور جراحی شد، اصلاً موضوع آسیب‌دیدگی نیست و درباره یک دندان درد ساده را نباید این گونه گفت.

او در ادامه افزود: فرهاد ظریف هم به خاطر خوردن توپ به انگشتانش آسیب دید و اصلاً ربطی به موضوع دیگری ندارد. ما اصلاً مصدومیتی که بگوییم به خاطر فشار تمرین بوده است، نداشتیم. به جز گرفتگی‌هایی کمر که بازیکنان خیلی زود به تمرین‌ها بازگشتند و خیلی هم معمولی است.

پزشک تیم ملی والیبال درباره تاثیر تغییر روش تمرین‌ها بر مصدومیت بازیکنان اظهار کرد: شاید به خاطر تغییر روش تمرین هم برخی مصدومیت‌ها رخ بدهد. یعنی کواچ یک‌سری تمرین‌های صحیح برای خود داشت و لوزانو هم یک‌سری تمرین که هر دو درست و صحیح هستند، اما هرمربی روشی دارد و امکان دارد که عادت کردن بازیکنان به شرایط جدید کمی سخت باشد و زمان ببرد.

افروزی در پایان گفت: یکی دیگراز علت‌های مصدومیت‌های ناشی از فشاری‌ست که از لحاظ هیجانی و عصبی برای انتخاب شدن روی بازیکنان است. چرا که هیچ کدام از بازیکنان حاشیه امنیت ندارند و بازیکنان دائماً بین تیم های “الف” و “ب” جابه جا می‌شوند. اینکه آن‌ها دوست دارند در تیم منتخب باشند شاید مقداری هیجان تمرین را برای آن‌ها بیشتر ‌کند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان