کد خبر: 305882
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: بعد از هشت سال دوری از بازی‌های پارالمپیک، به دنبال آن هستیم تا در ریو حماسه‌آفرینی کنیم و حضور خود را دوباره در پارالمپیک تثبیت کنیم.

عباسی آقاکوچکی در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی ایسنا، درباره گروه‌بندی مسابقات پارالمپیک بسکتبال با ویلچر و همگروهی ایرن با تیم‌های برزیل، آمریکا، انگلیس، آلمان و الجزایر اظهار کرد: بین این تیم‌ها تنها الجزایر برای ما ناشناخته است و بقیه تیم‌ها از مدعیان و قهرمانان نامدار بسکتبال با ویلچر در پارالمپیک هستند. در مجموع، تقسیم‌بندی گروه‌ها عادلانه بوده و در هر گروهی قرار می‌گرفتیم کار سختی را پیش‌رو داریم. برای کسب جایگاه باید بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذاریم.

وی افزود: با توجه به محرومیت چندساله ایران از بازی‌های پارالمپیک پکن تا لندن و عدم شرکت در تورنمنت‌های مختلف، باز هم شرایط خیلی خوبی داریم و در جام‌جهانی ۲۰۱۴ اینچئون کره‌جنوبی توانستیم هشتم جهان شویم. به هر حال این افتخار بزرگی بود که بعد از این محرومیت نصیب تیم بسکتیال با ویلچر ایران شد و نشان دادند که هنوز یکی از تیم‌های مطرح دنیا است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال باویلچر اظهار کرد: من قبول دارم که در گروه سختی قرار گرفتیم. زیرا همه تیم‌ها در طی چند سالی که ما از شرکت در بازی‌های بسکتبال با ویلچر محروم بودیم، در تورنمنت‌های مختلف شرکت کردند و از آمادگی بسیار بالایی برخوردارند؛ اما به هر صورت باید نگاه منطقی داشته باشیم و احساسی برخورد نکنیم. در مدت زمان محرومیت تیم تلاش کردیم با برگزاری اردوهای منظم حضور موفقی داشته باشیم بنابراین با قرار دادن منطق در کارمان سعی خواهیم کرد در پارالمپیک ریو به سمت سکو حرکت کنیم و تیم ایران را دوباره در پارالمپیک به عنوان پدیده معرفی و از نام آن دفاع کنیم.

آقاکوچکی افزود: جای خوشحالی دارد که بگوییم از ۲۴ ورزشکار دعوت شده به اردوی تیم ملی، ۱۱ بازیکن ما لژیونر هستند و در لیگ‌ها مطرح اروپا بازی می‌کنند که البته این ۱۱ نفر از اردوی بعدی که خرداماه برگزار خواهد شد به ترکیب تیم ملی اضافه می شوند. بنابراین با این شرایط و با تجاربی که بازیکنان از لیگ‌های اروپایی کسب کرده‌اند، از استرس و فشارهای روانی دیگر نمی‌توان به عنوان عامل بازدارنده برای تیم ایران نام برد.

وی از شرکت در تورنمنتی در انگلستان با حضور چند تیم مطرح پارالمپیک در تیرماه خبر داد و اضافه کرد: برای این تورنمنت که به صورت دوره‌ای بین تیم‌های پارالمپیکی برگزار می‌شود، تاکنون تیم‌هایی چون کانادا، ترکیه، آمریکا، انگلیس، هلند و ژاپن اعلام آمادگی کردند که قطعا حضور این تیم‌ها در چنین تورنمنتی تجربه بسیار خوبی برای بازیکنان بسکتبال با ویلچر ایران است.

آقاکوچکی در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه در پارالمپیک آتن نهم شدیم و در پارالمپیک پکن به دلیل عدم بازی مقابل تیم آمریکا محروم شدیم، این محرومیت در پارالمپیک لندن دامن‌گیر تیم ایران شد. قطعا برای جبران این محرومیت تلاش خواهیم کرد بهترین عملکرد را در ریو داشته باشیم و بار دیگر تیم بسکتبال با ویلچر ایران را در برزیل مطرح کنیم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان