کد خبر: 305835
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > انتخابات – تسنیم نوشت: سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: از صبح امروز ۷۵ هزار ناظر در پای صندوق‌ها حاضر شده و وظایف خود را انجام می‌دهند.

سیامک ره‌پیک اظهار داشت: بخش نظارت شورای نگهبان پس از برگزاری مرحله اول انتخابات مجلس کار خود را برای مرحله دوم آغاز کرد.

وی ادامه داد: قبل از روز برگزاری انتخابات اقدامات متعددی انجام شده است. اقداماتی که دستگاه اجرایی انجام داده در بخش‌های تعرفه‌ و صندوق با هماهنگی بخش‌های نظارتی بوده است.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات با بیان اینکه برای نمایندگان کاندیداها ۱۶ هزار کارت برای حضور در پای صندوق‌ها صادر شده، گفت: در حوزه‌هایی که نیاز به اعزام بازرس بوده، اقدامات لازم انجام شده و از صبح امروز ۷۵ هزار ناظر در پای صندوق‌ها حاضر شده و وظایف خود را انجام می‌دهند.

ره‌پیک با تاکید بر اینکه با دستگاه‌های مختلف برای برگزاری انتخابات هماهنگی‌های لازم انجام شده، گفت: مرحله دوم انتخابات به دلیل رقابتی بودن ممکن است مشکلاتی در‌ آن پیش بیاید که از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی درخواست داریم با دقت و جدیت به‌گونه‌ای عمل کنند که این انتخابات با کمترین مشکل به پایان برسد.

تاکنون هیچ مورد امنیتی گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات کشور نیز گفت: اگر مسئولان صندوق‌ها تلاش بیشتری در رابطه شمارش آراء انجام دهند امیدواریم بتوانیم تا ساعات اولیه فردا نتایج را اعلام کنیم.

محمدحسین مقیمی  در گفت‌وگویی، اظهار داشت: تاکنون هیچ مورد امنیتی گزارش نشده و قوانین و مقررات در داخل شعب اخذ رأی توسط مردم رعایت شده و تبلیغات در شعب اخذ رای صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: هیئت‌های اجرایی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی از اول صبح امروز در حوزه‌ها حضور داشتند. شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت نیز کار خود را به خوبی انجام می‌دهند، بازرسان وزارت کشور نیز در اکثر شعب حضور دارند.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: سعی بر این شده که دواطلبان، نمایندگانی را که برای حضور در پای صندوق‌های رأی معرفی کردند در شعب اخذ رأی حاضر کنند؛ جزء یکی دو مورد گزارشاتی که ارسال‌ شده در ما بقی حوزه‌ها نمایندگان داوطلبان حضور دارند.

مقیمی تصریح کرد: حضور بازرسان، مجریان، ناظران و نمایندگان داوطلبان کمک می‌کند که همه روند انتخابات به‌ درستی پیش برود.

وی درباره تعرفه‌ها گفت: هیچ مشکلی درباره تعرفه‌ها نداشتیم و تعرفه‌ها نیز به‌ اندازه کافی چاپ و تهیه‌ شده است؛ تا این لحظه نیز گزارشی مبنی بر کمبود تعرفه ارائه نشده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور به صندوق‌های سیار نیز اشاره کرد و گفت: طبق تصمیمی که هیئت‌های اجرایی و مسئولان حوزه‌ها گرفتند، صندوق‌های سیار اخذ رای در مکان‌ها و مناطقی که مشخص شده حضور دارند؛ مکان‌هایی هم که نیاز به بالگرد داشتیم مکاتبات لازم انجام‌ شده و آنها نیز همکاری لازم را انجام دادند.

مقیمی درباره زمان اعلام نتایج دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: در اکثر حوزه‌ها شمارش آراء تا فردا صبح به‌ پایان خواهد رسید و فقط سه حوزه‌ای که تعداد نمایندگان آن بیشتر است، اگر مسئولان صندوق‌ها تلاش بیشتری در این رابطه انجام دهند امیدواریم بتوانیم تا ساعات اولیه فردا نتایج را اعلام کنیم.
۲۹۲۱۳

 منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان