کد خبر: 305743
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فرج اله خبیر در گفتگو با مهر اظهار کرد: امسال در انتخابات از دستگاه های احراز هویت استفاده می شود که به کامپیوتر و مودم اینترنت مجهز است.

وی تصریح کرد: بیش از ۹۸ درصد از شعب اخذ رای در خوزستان به سامانه جامع وزارت کشور و ستاد مرکزی انتخابات کشور وصل هستند.

خبیر گفت: خوشبختانه تا کنون مورد خاصی وجود نداشته و هیچ اختلاف نظری در شعب اخذ رای به ستاد انتخابات استان گزارش نشده است.

وی بیان کرد: میزان مشارکت در شعب اخذ رای متفاوت است. به عنوان نمونه میزان مشارکت در شهرستان های ایذه و باغملک بسیار چشمگیر بوده و امیدوارم که سایر حوزه های انتخابی نیز از فرصتی که باقی مانده استفاده کرده و رای خود را به صندوق ها بیاندازند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان عنوان کرد: مردم نباید رای خود را به دقایق آخر موکول کنند چون در دقایق آخر دچار مشکلاتی می شویم و طبیعتا خود رای دهندگان هم به زحمت می افتند.

خبیر یادآور شد: تمدید زمان انتخابات به تصمیم ستاد انتخابات کشور و شخص وزیر بستگی دارد و نمی توانیم اظهار نظری در این خصوص داشته باشیم.

وی ادامه داد: در هر حوزه انتخابیه به هر تعداد که مردم رای داده باشند افرادی که به ترتیب بیشترین آرا را کسب کرده باشند، نماینده مردم خواهند شد و به مجلس راه پیدا می کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان اظهار کرد: حتی یک رای هم تاثیرگذار است و این امکان وجود دارد که کاندیدایی با اختلاف تنها یک رای نسبت به نفر قبل خودش به مجلس راه پیدا کند.

خبیر خبر داد: تاکنون تخلفاتی در شهرستان ها و حوزه های مختلف انتخاباتی داشتیم و در صورت وجود استنادات به عنوان جرم انتخاباتی تلقی شده و تحویل مراجع قضایی می شوند.  منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان