کد خبر: 305707
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > دیگر ورزشها – وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوگرم ایران با ثبت رکورد ۳۷۴ کیلوگرم در مجموع دو حرکت نایب قهرمان آسیا شد و در یک ضرب و دوضرب مدال های نقره و برنز را کسب کرد.

به گزارش عصر اهواز؛ وزنه برداران دسته ۹۴ کیلوگرم در ششمین روز از مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ که در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است، به رقابت پرداختند.

ایران در این وزن برخلاف روز های قبل دو نماینده داشت که علی هاشمی و رضا بیرالوند بر روی تخته مسابقات رفتند.

علی هاشمی با رکورد ۳۷۴ کیلوگرم در مجموع دوحرکت بر سکوی دوم آسیا ایستاد.

او در یک ضرب با ثبت رکورد ۱۷۴ مدال نقره گرفت و دوضرب با ۲۰۰کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

رضا بیرالوند با رکورد ۳۵۵ کیلوگرم در مجموع دو حرکت پنجم شد.

این وزنه بردار در یک ضرب با رکورد ۱۶۵ کیلوگرم چهارم شد و در دوضرب با ۱۹۰ کیلوگرم در رده پنجم قرار گرفت.

حرکت یک ضرب

علی هاشمی برای دومین مرتبه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه کرد. او سال گذشته موفق به کسب مدال برنز مجموع شد و اکنون انتظار می رفت با توجه به تجربه ای که از سال گذشته و البته حضور در مسابقات جهانی آمریکا به دست آورده بود، مدال خوش رنگ تری بگیرد.

انوشیروانی برای شاگردش کار را با ۱۶۵ کیلوگرم آغاز کرد که هاشمی توانست از پس این وزنه برآید. دو رقیب کره ای و قزاق هاشمی نیز کار را با ۱۶۵ کیلوگرم شروع کردند بنابراین او نباید به هیچ عنوان حرکات بعدی خود را از دست می داد.

هاشمی در دومین حرکت پشت وزنه ۱۷۰ کیلوگرم قرار گرفت. وزنه بردار ایران با کمی مکث توانست بایستد و این وزنه را نیز ثبت کرد.

مربی ولادیمیر سیدوف زمانی که هاشمی ۱۷۰ را ثبت کرد، ۱۷۱ کیلوگرم را برای شاگردش درخواست کرد که او نیز آن وزنه را مهار کرد.

هاشمی در آخرین حرکت یک ضرب باید ۱۷۴ کیلوگرم را بالای سر می برد که این وزنه را نیز با موفقیت مهار کر و یک کیلوگرم رکورد شخصی خود را افزایش داد.

سیدوف ۱۷۵ کیلوگرم را بالای سر برد و مدال طلا یک ضرب گرفت و علی هاشمی مدال نقره را کسب کرد.

رضا بیرالوند برای نخستین بار در یک مسابقه بین المللی در رده بزرگسالان وزنه زد. این وزنه بردار جوان دو ماه دیگر باید در مسابقات قهرمانی جوانان جهان نیز وزنه بزند و قطعا این رقابتها محک خوبی برایش خواهد بود. او در اولین حرکت ۱۶۰ کیلوگرم را ثبت کرد و در دومین حرکت نیز ۱۶۵ کیلوگرم را بالای سر برد.

بیرالوند در آخرین حرکت یک ضرب باید ۱۷۰ کیلوگرم را مهار می کرد که ناموفق بود. به این ترتیب با همان ۱۶۵ کیلوگرم و مقام چهارمی به کار خود پایان داد.

حرکت دوضرب

هاشمی پس از رقابت میلی متری که با وزنه بردار قزاق برای مدال طلای یک ضرب داشت، اکنون در دوضرب باید هر چه در توان داشت را به نمایش می‌گذاشت تا مدال طلای مجموع را از دست ندهد.

او در اولین حرکت دوضرب ۲۰۰ کیلوگرم را ثبت کرد. وزنه بردار ملی پوش ایران در دومین حرکت باید ۲۰۶ کیلوگرم را مهار می کرد اما نتوانست به همراه وزنه بلند شود و آن را انداخت. با این شرایط کار برای نماینده ایران سخت شد.

انوشیروانی وزنه شاگردش را ۲ کیلوگرم افزایش داد که مانند دفعه قبل ناموفق عمل کرد و با همان ۲۰۰ کیلوگرم کار خود را تمام کرد. او در دوضرب برنز گرفت و در مجموع دو حرکت نیز با ۳۷۴ کیلوگرم در رده دوم آسیا ایستاد.

بیرالوند در اولین حرکت دوضرب پشت وزنه ۱۹۰ کیلوگرم قرار گرفت و توانست سه چراغ سفید از داوران دریافت کند. انوشیروانی برای حرکت دوم هشت کیلوگرم وزنه شاگردش را افزایش داد اما بیرالوند وزنه را پشت انداخت.

او در دومین مرتبه نیز نتوانست از پس وزنه ۱۹۸ کیلوگرم برآید و با همان ۱۹۰ کیلوگرم به کار خود پایان داد. بیرالوند در مجموع دو حرکت ۳۵۵ کیلوگرم را ثبت کرد و در رده پنجم آسیا ایستاد.

نتایج دسته ۹۴ کیلوگرم

۱-ولادیمیر سیدوف از قزاقستان با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۱۱ دوضرب و مجموع ۳۸۶ کیلوگرم(۳ مدال طلا)

۲-علی هاشمی از ایران با رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۰۰ دوضرب و مجموع ۳۷۴ کیلوگرم (۲ مدل نقره یک ضرب و مجموع و برنز دوضرب)

۳-هانوونگ پارک از کره جنوبی با رکورد ۱۶۰ یک ضرب، ۲۰۸ دوضرب و مجموع ۳۶۸ کیلوگرم(نقره دوضرب و برنز مجموع)

۴-یون سئونگ جین از کره جنوبی با رکورد ۱۶۸ یک ضرب؛ ۲۰۰ دوضرب و مجموع ۳۶۸ کیلوگرم(برنز یک ضرب)

۵-رضا بیرالوند از ایران با رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۱۹۰ دوضرب و مجموع ۳۵۵ کیلوگرم
۴۳ ۴۳

 منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان