کد خبر: 305704
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > انتخابات – ایلنا نوشت: سخنگوی وزارت کشور ضمن تکذیب خبر اخراج نمایندگان یکی از نامزدهای انتخاباتی در حوزه انتخابیه رباط‌کریم، اعلام کرد که درخواستی درخصوص ابطال انتخابات در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم ازسوی هیچ‌کدام از دو نامزد انتخاباتی صورت نگرفته است.

حسینعلی امیری گفت: اساساً در قانون چنین حقی برای نامزد‌ها درنظر گرفته نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره اخراج نمایندگان نامزدهای انتخاباتی، اظهارداشت: امکان اخراج نمایندگان نامزدهای انتخاباتی تا زمانی که مرتکب تخلفی نشده‌ باشند، به هیچ عنوان وجود ندارد.

خبر اخراج نمایندگان نامزدها را شنیده‌ام اما تایید نمی‌کنم

او گفت: در یک شرایط عادی امکان این‌که بخواهند نماینده نامزدهای انتخاباتی را از محل اخذ رای اخراج کنند یا به هر نحوی از حضور آنان جلوگیری کنند، وجود ندارد.

سخنگوی وزارت کشور در واکنش به انتشار خبری در خصوص اخراج نامزدهای انتخاباتی در حوزه انتخابیه رباط‌کریم، گفت: این خبر را شنیده‌ام اما نمی‌توانم آن‌ را تایید کنم.

امیری گفت: قطعاً نمایندگان نامزدهای انتخاباتی در حوزه انتخابیه رباط‌کریم نیز همچون دیگر حوزه‌های انتخابیه در محل اخذ رای حضور دارند.

درخواست ابطال آرا در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم صحت ندارد

قائم مقام وزارت کشور همچنین ضمن تکذیب خبری درخصوص درخواست ابطال انتخابات در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم از سوی یکی از دو نامزد انتخاباتی، اعلام کرد: به هیچ عنوان چنین مساله‌ای صحت ندارد و من چنین خبری را تایید نمی‌کنم.

او با بیان این‌که تمدید زمان انتخابات با تصمیم وزیر کشور و بنابر وضعیت حضور مردم در هر حوزه انتخابیه صورت می‌گیرد، اعلام کرد: در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم هیچ مشکلی وجود ندارد و امنیت کامل برقرار است.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: باوجود این‌که زمان اخذ رای در تمامی حوزه‌های انتخابیه تمدید شد اما باتوجه به این‌که ضرورت تمدید مهلت اخذ رای در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم احساس نشد، زمان انتخابات در این حوزه انتخابیه تمدید نشد.

امیری در پایان گفت: دقایقی پیش هم با استاندار استان فارس و هم با معاون دادگستری این استان به‌صورت تلفنی صحبت کردم؛ آرامش به طور کامل در این منطقه برقرار است و هیچ مشکل خاصی در برگزاری انتخابات وجود ندارد.

اخذ رأی تاساعت۲۱

همچنین ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۱۱۹ مدت اخذ رأی در دومین مرحله انتخابات مجلس را تا ساعت ۲۱ تمدید کرد.
در این اطلاعیه امده است: به آگاهی می رساند با توجه به استقبال چشمگیر مردم و درخواست استانداران و به استناد تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و موافقت وزیر کشور، مدت اخذ رای در همه حوزه های انتخابیه به استثنای حوزه های بروجن ، اردل، فارسان ، کیار و کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۲۱ تمدید شد.

۲۹۲۱۳منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان