کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 305590
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام مهدی خاموشی صبح پنج شنبه در دیدار با پرسنل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به حضور خود در جلسه شب گذشته شورای فرهنگ عمومی استان اشاره کرد و افزود: مسئولان استانی از عملکرد تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی رضایت داشتند که این موجب افتخار است.

 وی با بیان اینکه کسی که اقدام به کار فرهنگی می‌کند باید فرهیخته و آشنا به زمان، مکان و علم باشد، عنوان کرد: آموزش و علم آموزی باید همیشه در اولویت کار پرسنل تبلیغات اسلامی باشد.

 وی ادامه داد: به هر میزان کار می‌شود باید مطالعه بیشتر شود چراکه انسان با فکر و ظرافت های تولیدی می‌تواند به کار خود قوت دهد.

حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه حوزه فرهنگ حوزه ای بسیار وسیع است، بیان داشت: تمام هویت دینی و ملی ما با انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی عجین شده است.

 وی تصریح کرد: باید برای ترویج، فرهنگ سازی ارزش‌ها، حفظ و دفاع از کیان انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به پیشینه علمی خراسان جنوبی و اینکه این استان مهد پرورش علمایی بزرگ بوده است، ادامه داد: این ویژگی‌ها موجب شده تا سطح توقع ما از استان خراسان جنوبی برای انجام امور محوله و پیشرفت در حوزه فرهنگ بالاتر برود.

 وی با بیان اینکه امروز فرهنگ در یک جا حبس نیست، عنوان کرد: زمان و مکان و محدودیت‌ها در عصر معاصر برداشته شده و این کارکرد فرهنگ را متفاوت کرده است.

حجت الاسلام خاموشی بیان داشت: باید از این ظرفیت استفاده کرده و جامعه بشری را مخاطب خود قرار دهیم.

وی با اشاره به تهیه بانک اطلاعات دینی در سازمان تبلیغات اسلامی طی سالهای گذشته تصریح کرد: اطلاعات استخراج شده برای بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی که در محضر رهبری عنوان شد برگرفته از این بانک اطلاعاتی بود.

 وی حفظ داده‌ها برای برنامه ریزی و آینده را موثر دانست و بیان داشت: تولید علم داشته باشید تا توانایی افراد را بیشتر ظهور و بروز دهیم.

حجت الاسلام خاموشی با اشاره به اجرای طرح امنیت اخلاقی نیز گفت: اینکه باید امنیت اخلاقی رصد شود را بدون شک و شبهه قبول دارم اما اگر بار سیاسی به آن دهیم این اشتباه است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت ذهنی جامعه را نباید از بین برد، بیان کرد: در مباحث اقتصادی نیز به همین شکل نباید امنیت را از بین ببریم.

وی با تاکید بر اینکه باید امنیت اخلاقی جامعه تضمین شود، گفت: برخی مسایل فرهنگی را در کنش سیاسی قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما در رقابت های سیاسی مسایل فرهنگی را ذبح می‌کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: پژواک این مسئله بارهای دیگری نیز دارد و آن اینکه  افراد می‌خواهند طرفدار زنده باد و مرده باد برای خود جور کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان