کد خبر: 305571
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

دارنده مدال برنز المپیک لندن گفت: فعلاً نمی توانم درباره خداحافظی از کشتی و یا ادامه حضور در این رشته اظهار نظر کنم و این موضوع پس از مشورت با رضا لایق مربی تیم ملی مشخص خواهد شد.

احسان لشگری در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت خود پس از ناکامی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی برای حضور در المپیک اظهار کرد: متاسفانه در کشتی دوم از ناحیه آرنج دست دچار مصدومیت شدم و نتوانستم به کار خود ادامه دهم. در حال حاضر نیز آتل را از دستم باز کردم و به دنبال کارهای شخصی‌ام هستم.

دارنده مدال برنز المپیک لندن افزود: به هر حال کشتی همین است و یک سر آن برد و یک سرش شکست است. من پس از آسیب دیدگی شدیدی که داشتم به کشتی بازگشتم و تمامی مراحل را نیز پشت سر گذاشتم اما قسمت نبود که برای ایران در المپیک ریو کشتی بگیرم. البته قبل از مسابقه‌های انتخابی اتفاق بدی برای پدرم افتاد و باعث شد او دستش را دوبار جراحی کند. به همین علت از لحاظ روحی به هم ریخته بودم و نتوانستم آن طور که می‌خواهم کشتی بگیرم.

وی با تبریک به علیرضا کریمی به خاطر کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های انتخابی تیم ملی و حضور در المپیک ۲۰۱۶ گفت: رقابت اصلی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی بین من و علیرضا کریمی بود. من در کشتی نخست مقابل جوکار نتوانستم تمرکز خودم را حفظ کنم چرا که فقط به فکر مبارزه بعدی مقابل کریمی بودم. به همین خاطر کشتی اول از دستم درآمد و در نهایت شکست خوردم. من فقط به دنبال حضور در المپیک بودم و مطمئنم اگر به این مسابقه‌ها می‌رفتم تنها رقیبم سعدالله‌یف روس بود. به هر حال بسیار خوشحالم که کریمی عازم این مسابقه‌ها می‌شود و برای او آرزوی خوش‌رنگ‌ترین مدال را دارم.

لشگری خاطرنشان کرد: کریمی و من هر دو عنوان‌دار جهانیم و هر دو برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در رقابت‌های انتخابی شرکت کردیم. یا من باید عازم المپیک می‌شدم یا کریمی که در نهایت علیرضا کریمی مقابل رقبایش به برتری رسید و با شایستگی موفق شد به دوبنده تیم ملی در المپیک برسد. رقابت در این وزن نسبت به وزن‌های دیگر بازارش بسیار داغ‌تر بود و من به هر حال نتوانستم آنطور که میخواستم کشتی بگیرم. برای کریمی آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم او بتواند صاحب خوش‌رنگ‌ترین مدال در المپیک برزیل شود. او سهمیه این وزن را گرفته بود و مدال جهانی را نیز سال گذشته به دست آورده بنابراین استحقاق حضور در رقابت‌های المپیک را داشت.

دارنده مدال برنز المپیک لندن درباره اینکه آیا به حضور در کشتی ادامه خواهد داد یا خیر گفت: فعلا به این موضوع فکر نکرده‌ام. من هیچ وقت در این مدت حرفی ازخداحافظی نزدم. یک مدت باید کارهای عقب افتاده‌ام را انجام دهم و بعد از آن با رضا لایق مربی تیم ملی صحبت می‌کنم که اگر صلاح دانست از کشتی خداحافظی می‌کنم و اگر نه به حضور در کشتی ادامه خواهم داد. الان نمی‌توانم در این باره صحبت کنم و گذشت زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در رقابت‌های جام جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند، گفت: تمرکز من فقط بر روی المپیک برزیل بود چرا که معتقدم جام جهانی جایی برای عرض اندام جوانان است و دیگر از من گذشته که بخواهم در رقابتی مثل جام جهانی کشتی بگیرم.

لشگری تصریح کرد: اصلا به کشتی فکر نمی‌کنم و فقط به دنبال این هستم که کارهایم را انجام دهم. ماه‌ها بود که در تمرین‌ها به سر می‌بردم و حالا می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و مقداری به زندگی‌ام برسم. همین که ثابت کردم اگر بخواهم می‌توانم به کشتی برگردم و جزو دو نفر برتر کشور شوم برایم ارزشمند بود.

وی در پایان با تشکر از همه مربیانی که برای او زحمت کشیده‌اند گفت: جا دارد از رسول خادم، علی‌اکبر دودانگه و مخصوصا رضا لایق که زحمات بسیار زیادی طی سال‌های گذشته برای من کشیده‌اند قدردانی کنم. برای همه ورزشکاران ایران و مخصوصاً کشتی‌گیران در المپیک آرزوی موفقیت دارم و حاضرم هر کمکی که از دستم بربیاید برای کشتی کشورم در این فرصت باقی مانده تا المپیک انجام دهم. همان طور که روزگاری افراد دیگر به من کمک کردند من نیز آماده‌ام در خدمت کشتی کشور باشم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان