کد خبر: 305549
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، دکتر سید حسن هاشمی با تاکید بر مورد توجه قرار گرفتن تحقق اهداف و استراتژی های جهانی سلامت نیروی کار در سال پیش رو، تصریح کرده است : برنامه‌های ایمنی و سلامت کار با محوریت ارتقاء دانش و مهارت کارشناسان در زمینه مدیریت استرس محیط کار در کارگاه ها و واحدهای شغلی با دقت به اجرا درآید و به رعایت استانداردها توجه ویژه مبذول گردد.

وی افزود: در راستای توسعه قوانین و مقررات موضوعه، شناسایی عوامل استرس زای محیط کار و تشخیص عوارض ناشی از این استرس-ها باید در دستور کار قرار گیرد و  سازمان های بیمه گر در رابطه با شناسایی بیماری‌ها و عوارض ناشی از عوامل استرس‌زای محیط کار و حمایت از شاغلین آسیب دیده و ارائه درمان مناسب  و به هنگام باید تلاشی مضاعف داشته باشند.

متن کامل پیام وزیر بهداشت به شرح زیر است:

بسمه تعالی

فرارسیدن ۲۸ آوریل ۲۰۱۶ مصادف با نهم اردیبهشت سال ۱۳۹۵، روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای را به شما خدمت گذاران عرصه سلامت نیروی کار کشور تبریک عرض می نمایم.

امسال «استرس محیط کار، چالش همگانی» به عنوان شعار این روز انتخاب شده است، چرا که مدیریت استرس محیط کار، یکی از مهم‌ترین چالش‌های موجود در زمینه سلامت شاغلین می‌باشد؛ هدفی که تحقق آن توجه همگانی را می‌طلبد. از این رو امسال وزارت متبوع نسبت به بومی سازی شعار جهانی و برگزاری همایش سراسری روز جهانی ایمنی و سلامت کار اقدام نموده و در سطح ملی با تشکیل شورای هماهنگی روز جهانی ایمنی و سلامت کار با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تأمین اجتماعی) و شرکای اجتماعی (تشکل های کارفرمایی و کارگری، انجمن های علمی و متخصصین ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و طب کار) اجرایی نمودن اهداف، سیاست ها، راهبردها و فعالیت های مورد انتظار در طول سال ۱۳۹۵ را پیگیری خواهد کرد.

در سال پیش رو، تحقق اهداف و استراتژی های جهانی سلامت نیروی کار نیز باید مورد توجه قرار گیرد. لازم است برنامه‌های ایمنی و سلامت کار با محوریت ارتقاء دانش و مهارت کارشناسان در زمینه مدیریت استرس محیط کار در کارگاه ها و واحدهای شغلی با دقت به اجرا درآید و به رعایت استانداردها توجه ویژه مبذول گردد.

بر این اساس و در راستای توسعه قوانین و مقررات موضوعه، شناسایی عوامل استرس زای محیط کار و تشخیص عوارض ناشی از این استرس ها باید در دستور کار قرار گیرد. همچنین سازمان های بیمه گر در رابطه با شناسایی بیماری ها و عوارض ناشی از عوامل استرس‌زای محیط کار و حمایت از شاغلین آسیب دیده و ارائه درمان مناسب و به هنگام باید تلاشی مضاعف داشته باشند.

امید است اجرای دقیق و صحیح این برنامه‌ها، زمینه ارتقاء سطح سلامت شاغلین، به ویژه کارگران سخت کوش کشور را بیش از پیش فراهم آورد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان