کد خبر: 305483
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر ، محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی فردا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه در ۵۵ حوزه انتخابیه و در ۲۱ استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: تمام ملزومات لازم از جمله تعرفه‌ها و صندوق‌های اخذ رأی مورد نیاز به تمام استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه ارسال شده است.

مقیمی تأکید کرد: نیروی انتظامی برای استقرار امنیت در زمان برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد و همچنین تمام دستگاه‌های اجرایی که قرار است در روند برگزاری انتخابات کمک‌های لازم را داشته در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.

وی گفت: بیش از ۱۷ میلیون واجد شرایط رأی دادن هستند و حدود ۱۹ میلیون تعرفه با هماهنگی شورای نگهبان چاپ و ارسال شده است.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در مرحله نخست انتخابات هر نامزد برای راهیابی به مجلس حداقل باید یک چهارم آراء را کسب می‌کرد درحالی که در این مرحله هر نامزد با کسب اکثریت نسبی آراء به مجلس راه می یابد.

مقیمی گفت: در این مرحله از انتخابات حایزان شرایط رای دادن در هر حوزه انتخابیه فقط به این شرط می توانند رای دهند که مرحله نخست نیز در همان حوزه رای داده باشند و رای دادن آنان در دیگر حوزه های انتخابیه ممنوع و تخلف است. 

رئیس ستاد انتخابات افزود: فقط رای اولی ها و افرادی که مرحله نخست انتخابات رای نداده اند در مرحله دوم مجازند که در یکی از ۵۵ حوزه باقیمانده رای دهند. 

مقیمی از مردم دعوت کرد پای صندوق‌های رأی حضور یابند و اظهار داشت : رأی‌گیری از ۸ صبح فردا آغاز و تا ساعت ۶ بعدازظهر ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا مدت زمان رأی‌گیری تمدید می‌شود یا خیر، گفت: در حوزه‌های انتخابیه که لازم باشد زمان رأی‌گیری تمدید شود با نظر وزیر کشور انجام خواهد شد.

وی درباره پوشش رسانه‌‌ای این رخداد مهم نیز، گفت: فردا یعنی روز انتخابات حدود ۲۵۰ خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد بزرگ را مخابره می‌کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان