یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 305405
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال جهان – بر اساس آمار، بایرن مونیخ ۷۳٫۸ درصد مالکیتِ توپ را در اختیار داشته و در مقابل مالکیت توپ آتلتیکو، تنها ۲۶٫۲ درصد بوده است.

محمد حسین عباسی-عصر اهواز؛ بر خلاف آن‌چه عموما تصور می‌شود، پپ گواردیولا ابداع‌کننده فوتبال مالکانه نیست و این سبک از بازی مبتنی بر پاسکاری‌های کوتاه، پیش از او نیز وجود داشته و مربی اسپانیایی، تنها تحولاتی برای هماهنگ‌کردن آن با فوتبال مدرن انجام داده است. سبکِ خاصِ بازی تیم‌های گواردیولا، عموما تا زمانی چشم‌نواز به نظر می‌رسد که در حین اجرای تیکی‌تاکا، چند بازیکن دیفرنس‌میکر نیز در تیم او وجود داشته باشند و به برتری عددی این تیم در فاز حمله نسبت به دفاع حریف کمک کنند. در روزهای اوج پپ در بارسلونا، ژاوی و مسی به خوبی از پس این وظیفه برمی‌آمدند و به همین خاطر درست همزمان با افت آن‌ها، نمایش‌های تیم پپ نیز کاملا کسالت‌بار و خسته‌کننده شد. نقطه مقابلِ فلسفه پپ، فلسفه فوتبالی است که بهترین نمونه آن را این روزها در اتلتیکو می‌بینم. فلسفه سپردن مالکیت توپ به حریف و تجمع در زمین خودی و استفاده از ضدحمله‌ها. تضاد بین بایرن و آتلتیکو در مسابقه شب گذشته، یک نبرد فنیِ جذاب را برای علاقه‌مندان به جزئیات فوتبال ساخته بود. جایی که آقای سازنده در مقابل آقای نابودکننده قرار گرفت.

آمار مسابقه شب گذشته ویسنته کالدرون، به خوبی از تفاوت شکل بازی دو تیم پرده برمی‌دارند. بر اساس آمار، بایرن مونیخ ۷۳٫۸ درصد مالکیتِ توپ را در اختیار داشته و در مقابل مالکیت توپ آتلتی، تنها ۲۶٫۲ درصد بوده است. تیم مادریدی هیچ اصراری به حفظ توپ نداشته و موقعیت‌هایش را با باز شدن در ضدحمله‌های سریع ساخته است. در کالدرون، بایرنی‌ها برای نفوذ به دفاع حریف ۶۱۳ پاس رد و بدل کرده‌اند اما اتلتیکو با تنها ۱۵۳ پاس، سه موقعیت کاملا ایده‌آل گلزنی روی دروازه بایرن خلق کرده که از تعداد موقعیت‌های تیم مهمان بیشتر است. در واقع ساخته‌شدن هر موقعیت گل برای تیم ال‌چولو، به پاس‌های به مراتب کمتری نیاز داشته و چند ضربه کوتاه به توپ کافی بوده تا مهاجمان این تیم در فضایی نزدیک به دروازه مانوئل نویر قرار بگیرند. مهاجمان بایرن در طول بازی دیشب، حتی یک بار در آفساید گرفتار نشده‌اند و این موضوع جالب، نشان‌دهنده نوع دفاعی اتلتیکوست. بازیکنان تیم میزبان کاملا درون محوطه جریمه خودی دفاع می‌کنند و در روش دفاعی آن‌ها، هیچ امکانی برای نفوذ به عمق و قرار گرفتن در آفساید برای تیم حریف ایجاد نمی‌شود. در این شرایط، بازیکنان تکنیکی بایرن در اولویت هستند و می‌توانند قفل بازی را برای پپ باز کنند. به همین خاطر بود که این مربی تصمیم گرفت بازیکنی مثل توماس مولر را روی نیمکت بنشاند و به مهره‌های فانتزی‌تری مثل کومان و داگلاس کاستا با قابلیت دریبل زدن بازیکن روبرو بازی بدهد. با این وجود به نظر می‌رسد بایرن، توان تکنیکی عبور از خط دفاعی تیم حریف را ندارد. جدی‌ترین موقعیت گل مونیخی‌ها در بازی دیشب، با شوت راه دور آلابا خلق شد. پس مونیخی‌ها در دیدار برگشت نیز بیش از هر چیز باید روی ضربات ایستگاهی و شوت‌های راه دور برای رسیدن به دروازه یان اوبلاک حساب باز کنند.

۲۵۲ ۴۳

 منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان