کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 305398
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما از وزارت نیرو انتظار داریم تا ان شالله برای کل طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری تخصیص آب بدهد تا بتوانیم با موفقیت این طرح را به اتمام برسانیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، علیمراد اکبری امروز نهم اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از پروژه‌های طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در هویزه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه بازدید خوبی صورت گرفت و از معاون آب و آبفا وزارت نیرو دعوت شده که از نزدیک از وضعیت اجرای پروژه‌ها و اقدامات انجام شده و عواملی که در پروژه درگیر هستند، بازدید کند.

وی افزود: در حال مکاتبات با وزارت نیرو هستیم که تخصیص آب فاز دوم پروژه 550 هزار هکتاری را نیز بگیریم و بتوانیم فاز 2 پروژه را آغاز کنیم.

اکبری تصریح کرد: تاکنون بیش از 185 هزار هکتار شبکه آبیاری احداث و تسطیح و زهکشی 40 هزار هکتار نیز انجام شده که اعتبارات آن در مجموع 2 هزار و 400 میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: برای امسال نیز 80 هزار هکتار از اراضی را در برنامه قرار دادیم تا بتوانیم بخش عظیم فاز اول پروژه که آب آن تخصیص یافته است را به اتمام برسانیم.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون تخصیص آب 320 هزار هکتار از طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری از وزارت نیرو اعلام و انجام شده و اقدامات در حال اجرا است و پیش بینی می‌شود در سال آینده این پروژه را در این سطح به اتمام برسانیم.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان