کد خبر: 305335
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

استاندار خوزستان بر انجام اقدامات شاخص در هر دستگاه اجرایی در سال جاری تاکید کرد و گفت: این موضوع جزو ملاک‌های ارزیابی مدیران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، عبدالحسن مقتدایی در جلسه شورای برنامه ریزی که ۸ اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص ۷ اولویت اقتصاد مقاومتی در استان باید همه با حساسیت عمل کنیم تا کارها به صورت اساسی و ریشه‌ای حل شود و روند کارها باید در زمانبندی مخصوص خودش انجام گیرد.

وی افزود: اگر طبق نقشه راه حرکت کنیم و در هر شرایطی به اقتضای امکانات موجود پیش برویم و تاثیر آن در وهله اول در کل مملکت و سپس در استان ملموس باشد، به صورت خود به خود به نتایجی که تعیین کرده بودیم خواهیم رسید اما متاسفانه رویکرد کل کشور از ابتدای انقلاب این گونه نبوده است.

مقتدایی تصریح کرد: در آغاز پیروزی انقلاب شاید در دو سال اول هر فردی، دیگران را متولی انجام اقدامات قرار می‌داد اما از سال‌های سوم و چهارم پس از انقلاب، علیرغم وقوع جنگ تحمیلی بسیاری از اتفاقاتی که باید می‌افتاد، انجام شد.

وی با بیان اینکه باید پیگیر اقداماتی اساسی برای گشایش مشکلات باشیم، خاطرنشان کرد: بحث شهرک‌های کشاورزی یکی از خروجی‌های شورای برنامه ریزی بود که با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان در بخش کشاورزی، اگر این بحث اجرا شود، جزو فرصت‌های خاص استان خواهد بود.

مقتدایی عنوان کرد: ستاد شیلات نیز با توجه به پتانسیل شیلات استان و نگاهی که همه به استان دارند، فرصتی محسوب می‌شود. بنابراین این گونه زمینه‌ها و بسترها باید شناسایی و کشف شوند و مباحثی را که در سطح استان قابل انجام است، اجرایی کنیم و هر آن چه که امکان انجام آن در استان وجود ندارد، در سطح ملی پیگیری کنیم.

استاندار خوزستان با اشاره به ۷ اولویت اقتصاد مقاومتی در استان بیان کرد: حتی اگر ۲ یا ۳ مورد از این اولویت‌ها نیز در استان با موفقیت اجرا شود، برنده شده‌ایم. ما آن بخش‌هایی که نیاز اساسی استان به شمار می‌رود، در این ۷ محور اولویت بندی می‌کنیم و ان شالله کار را پیش می‌بریم.

وی گفت: بنابراین انتظار داریم تا کارگروه‌های مربوطه برای این ۷ محور به صورت جدی وارد کار شوند و طوری عمل نکنند تا از دبیرخانه‌های ذیربط عقب بیافتند. مشاورین استانداری نیز با توجه به کمکی که می‌توانند در اجرای این اولویت‌ها داشته باشند، باید وارد کار شوند و به کارگروه‌ها پیشنهادات خود را ارائه دهند.

مقتدایی بیان کرد: سفرهایی که با حضور مسئولین کشوری به استان انجام می‌شود، هر چند خوزستانی‌ها مهمان نوازند اما گاهی مشکلاتی ایجاد می‌کند. بنابراین دستگاه‌ها باید برای سفرهای استانی برنامه ریزی انجام دهند و به ما اعلام کنند که با چه هدفی قصد دعوت مسئولین کشوری را دارند.

وی تصریح کرد: پس دستگاه‌ها با مشخص کردن برنامه‌های خود برای سفرهای مقامات کشوری به استان می‌توانند حضور مسئولان کشوری را در کارگروه‌های مربوطه به صورتی برنامه ریزی کنند که موثر واقع شود و حتی می‌توان در قالب این سفرها تفاهم نامه‌هایی را به سبب حضور مسئولان منعقد کرد.

مقتدایی خاطرنشان کرد: دستگاه ها نیز باید اقدامات شاخصی را که می‌خواهند برای سال ۹۵ انجام دهند، تعیین و ارسال کنند که این اقدامات مجزا از اقدامات روتین و روزمره است و به صورتی باید باشد که هر دستگاه حداقل ۳ اقدام شاخص که دارای و ویژگی جدید بودن و تاثیرگذار بودن است را پیشنهاد و ارسال کند.

وی با اشاره به ۶۹ مورد اقدامات شاخص معاونت‌های استانداری در سال ۹۴ عنوان کرد: این اقدامات در بخش‌ها و سازمان‌های مختلف انجام شده است و تعیین و پیشنهاد اقدامات شاخص نیز منجر به افزایش قابلیت مدیریتی در بعد تخصصی می‌شود.

استاندار خوزستان، تعیین اقدامات شاخص و برنامه ریزی برای سفرهای مسئولین کشوری به استان را جزو شاخص‌هایی دانست که باید در ارزیابی مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌ها منظور شود و عنوان کرد: باید در شهریورماه و اسفندماه برترین کارگروه‌ها و همچنین کارگروه‌هایی که عملکردی پایین تر از حد انتظار داشتند،‌ معرفی شوند تا کارگروه‌های استانی نیز مورد ارزیابی قرار بگیرند.

مقتدایی بیان کرد: با وجود تاکیداتی که در خصوص تشکیل برخی کارگروه‌ها داشتم، هنوز این کارگروه‌ها شکل نگرفته است. پس باید برخی کارگروه‌ها مانند تالاب و محیط زیست و حفاظت از کیفیت کارون که با عدم وقوع پدیده گرد و غبار فراموش شده‌اند، دوباره تشکیل شود.

وی با بیان اینکه باید حساسیت تشکیل کارگروه‌های لازم در مدیران دستگاه‌ها ایجاد شود، گفت: باید خروجی سفرهای مقامات کشوری به استان که اغلب در فصول خوب سال انجام می‌شود، مشخص شود به صورتی‌که بتوانیم حتی مسئولین مرکزی را ارزیابی کنیم.

مقتدایی با تاکید بر پیگیری بحث توانمندسازی بافت‌های فرسوده و حاشیه نشینی اظهار کرد: در جلساتی که برای ارزیابی دستگاه‌ها تشکیل می‌شود، دستگاه‌هایی که اقدامات شاخص دستگاه خود را ارائه و پیشنهاد نکرده‌اند مشخص می‌کنیم تا ان شالله با ایجاد حساسیت در مسئولان در تعیین اقدامات شاخص، امسال برای استان سالی پر تلاش و پر رونق باشد.

همچنین این جلسه کیخسرو چنگلوایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار کرد: یکی از محورهای اولویت های اقتصادی مقاومتی راه اندازی واحدهای غیر فعال و نیمه فعال صنعتی است که ظاهرا واحدهای دامپروری مشمول این طرح قرار نگرفته اند و خواهش ما این است اگر این موضوع منع قانونی ندارد، واحدهای دامپروری نیز شامل این طرح قرار گیرند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان