کد خبر: 305255
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

وزنه‌بردار فوق سنگین روسیه برای دفاع از خودش و اثبات این که دوپینگ نکرده است، به مقر فدراسیون جهانی رفت و امیدوار است هر چه زودتر نتیجه اعتراض او را اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، وضعیت آلکسی لوچف، وزنه‌بردار فوق سنگین روسیه هنوز برای حضور در المپیک نامشخص است. از آنجا که نمونه اولیه دوپینگ لوچف پس از مسابقات جهانی آمریکا مثبت اعلام شد، او تعلیق شد تا با گرفتن نمونه دوم تکلیفش مشخص شود اما بعد از گذشت چند ماه از این ماجرا هنوز فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به طور رسمی هیچ چیزی را در مورد او اعلام نکرده است.

لوچف در مورد آخرین وضعیت خود گفت: پروسه رسیدگی به پرونده من آغاز شده است. پس از این که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری درخواست ما را مبنی بر این که جلسه‌ای در دادگاه عالی ورزش در لوزان سوییس داشته باشیم، رد کرد، به مقر فدراسیون جهانی در بوداپست مجارستان رفتیم و ملاقاتی را با کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی داشتیم.

او ادامه داد: این جلسه بیش از چهار ساعت طول کشید و ما فقط استراحت اندکی برای خوردن قهوه داشتیم. ما در این جلسه با استناد به تحقیقات علمی که نشان می‌دهد من از هیچ داروی ممنوعه‌ای استفاده نکردم، از موقعیت خود دفاع کردیم. بحث بسیار ارزشمندی بود و به تمام سوالات پاسخ دادیم اما سوال اصلی ما بی‌جواب ماند. ما می‌خواستیم بدانیم تقریبا چقدر باید منتظر راه حل پیش بینی شده باشیم. با این حال امیدواریم در اسرع وقت راه حل خود را به ما بگویند اما اگر راه حل کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی مناسب ما نباشد، آن را در دادگاه عالی ورزش به چالش خواهیم کشاند و برای این کار رضایت فدراسیون جهانی وزنه برداری مورد نیاز نیست.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان