کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 305225
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام و المسلیمن سید مهدی خاموشی چهارشنبه شب در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی اظهار کرد: انتظار داریم که شورای فرهنگ عمومی هر ماه برگزار شود تا ایجاد حساسیت در مردم و مسئولان اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به گزارش مقام معظم رهبری نیز در بحث آسیب های اجتماعی، بیان کرد: در بحث آسیب های اجتماعی باید بکوشیم و اولویت برنامه توسعه و بودجه، آسیب های اجتماعی و فرهنگ باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: البته امسال خوشبختانه در حوزه اجتماعی این اتفاق افتاده هرچند در حوزه فرهنگ هنوز هم معتقدیم کم توجهی شده و مطالبه داریم که وضعیت بهتر از گذشته باشد.

خاموشی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی استانی از بانک داده ها در کشور استفاده کند، بیان داشت: همچنین نیاز است که آمارها در استان به روز شده و نگرش سنجی صورت گیرد تا با استفاده از آن برنامه ریزی فرهنگی خوبی در استان داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید برنامه های توسعه با هم یک روال را طی کرده و همه در یک خط باشند و این امر مستلزم تحلیل درست از جامعه است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از نخستین جلسه شورای اجتماعی کشور در چند روز آینده خبر داد و افزود: این شورا که با حضور رئیس جمهور برگزار می شود کمیسیون فرعی از شورای انقلاب فرهنگی است.

سهم عمده اجرای اقتصاد مقاومتی بر عهده مردم است

خاموشی با تاکید بر اینکه نگاه ما در شورای فرهنگی به قاعده هرم و مردم محور باشد، عنوان داشت: شورای فرهنگ عمومی استان باید نگاه مردمی را اتخاذ کند چراکه شورای فرهنگ عمومی یعنی مردمی که رفتار اجتماعی آن ها فرهنگ این منطقه را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه باید در این شورا نگاه مردم و واکنش مردم نسبت به سیستم طرح شود، بیان داشت: در راستای تحقق شعار سال نیز سهم عمده در اقتصاد مقاومتی بر عهده مردم است چراکه اگر مردم اقدام کنند اتفاقات خوبی در حوزه اقتصادی رخ می دهد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: همچنین اگر به دنبال رونق تولید و یا صرفه جویی هستیم باید از مردم شروع شود. خاموشی بیان داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی پیشنهاد می شود که از مردم و افراد مرتبط با فعالیت های اقتصادی در موره مسائل و مشکلات و راهکارهای رفع آن سوال شود.

وی با تاکید بر اینکه مباحث فرهنگی در جنگ نرم از اهمیت زیادی بر خوردار است، بیان داشت: استکبار جهانی امروز با ما جنگ سخت نمی کند بلکه جنگ سرد را راه اندازی کرده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان نیاز است که مباحث فرهنگی در اولویت قرار گیرند.

خاموشی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، گفت: در شورای فرهنگ عمومی ۳۱ استان کشور باید خودشان فعالیت کنند و مطالعات ملی باید پیوست استانی متعددی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشور برای افزایش سرانه درآمد ملی راهی جز اقتصاد مقاومتی ندارد، اضافه کرد: در همین راستا نیاز است که قدرت درون زا و اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان