کد خبر: 305110
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آیین افتتاح پنجاه و یکمین کتابخانه‌ پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در خوزستان اظهار کرد: کتابخانه پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در حالی کار خود را با شش هزار جلد مشتمل بر یک هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب آغاز می‌کند که در مرحله نخست کار خود ۲۰ روستای مسیر اهواز- ماهشهر و اهواز- شوشتر را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

غلامرضا شنبدی با اشاره به این‌که کتابخانه پستی کودک و نوجوانان کانون خوزستان به یاری خدا در آینده با همکاری اداره کل پست و آموزش و پرورش استان فعالیت خود را به تمام روستاهای فاقد کتابخانه گسترش می‌دهد توضیح داد: کتابخانه‌ پستی کودک و نوجوانان استان خوزستان مسئولیت آن به محمدرضا بقال زاده دانشجوی رشته امور فرهنگی واگذار شده است و این مربی به‌منظور تحقق اهداف کانون، کتاب و مطالب خواندنی را از طریق پست برای این کودکان و نوجوانان ارسال می‌کند و بچه‌ها پس از مطالعه و برگشت کتاب از همان طریق، بر اساس علاقه و نیاز کتاب‌های جدید را دریافت می‌کنند.

این مدیرکل فرهنگی با تأکید بر این‌که کلیه هزینه‌های ارسال پستی کتاب‌ها به عهده‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است افزود: ما با توسعه کتابخانه‌های پستی و سیار کانون به دنبال توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و کشف و پرورش استعدادهای فکری و ذوقی در بین کودکان و نوجوانان هستیم.

وی یادآور شد: کانون برای همه‌ کودکان و نوجوانان استان است و رسالت ما این است که حلاوت فعالیت‌های ناب کانون را به کام کودکان با نیازهای ویژه نیز بچشانیم.

گفتنی است: این پنجاه و هشتمین مرکز فرهنگی هنری کانون خوزستان و پنجاه و یکمین کتابخانه‌ پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور است که هم‌زمان با فصل بهار با حضور جمعی از مسئولین استانی و کانون و باهدف خدمت‌رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و حاشیه شهرهای استان خوزستان که فاقد کتابخانه‌های ثابت و سیار هستند در اهواز به بهره‌برداری رسید.

هم‌اکنون با افتتاح کتابخانه پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان تعداد این کتابخانه‌ها در کشور به عدد ۵۱ رسید.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان