کد خبر: 304879
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محمدرضا نعمت زاده عصر امروز در همایش کارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی از ایران به عنوان امن ترین و بهترین کشور در منطقه یاد کرد و افزود: سال گذشته بانک ها پولی نداشتند بدهند و مشکلات داخلی و رکود جهانی نرخ رشد بخش صنعت برغم اینکه در سال ۹۳ حدود ۶ درصد مثبت بود، منفی شد و به منفی ۱ درصد رسید و رشد بخش معدن از ۹ درصد در سال ۹۳ به ۳ درصد کاهش به ۶ درصد رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینک می توانیم نرخ بیکاری را یک رقمی کنیم، اظهارداشت: دولت مصمم است تا همانگونه که تورم را کاهش داد بیکاری را نیز به سمت تک رقمی شدن هدایت کند تا خانواده ای نداشته باشیم که فرزند بیکار داشته باشد، ما امروز شرمنده ایم که جوانان و تحصیلکردگان جویای کار هستند.

وی گفت: امسال وظایف و مسئولیت هریک از بخشها ابلاغ شده تا در تعامل با نظام بانکی شرایط مناسبی برای فعال کردن بخشهای تولید فراهم شود، ضمن اینکه برای صنایع کوچک و متوسط برنامه ریزی کردیم که امیدواریم امسال بتوانیم حداقل ۲۰۰ هزار اشتغال ایجاد کنیم.

نعمت زاده افزود: بحث صادرات را جمع بندی کردیم تا برای امسال حداقل ۱۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی را افزایش دهیم که برای این منظور باید کالاهای رقابتی تولید و با مدیریت صادرات، بهتر در عرصه بین الملل عمل کنیم.

نعمت زاده با بیان اینکه شرایط کشور سخت است و واحدها بدهی بانکی و مالیاتی دارند و در این شرایط سازمان تامین اجتماعی باید حمایت بیشتری از کارگران و بنگاه های تولید داشته باشد، گفت: ما به آینده امیدواریم ولی مشکلاتی هم هست که جز از طریق کار و سرمایه گذاری و مدیریت ممکن نیست.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان